Kula’da 9 Yıldır Kapalı Olan Tarihi Cami Cuma Namazıyla İbadete Açıldı « Kula Haberleri

23 Mayıs 2024 - 15:09

Kula’da 9 Yıldır Kapalı Olan Tarihi Cami Cuma Namazıyla İbadete Açıldı

Kula’da 9 Yıldır Kapalı Olan Tarihi Cami Cuma Namazıyla İbadete Açıldı
Son Güncelleme :

28 Mayıs 2022 - 10:15

74 Görüntülenme

Manisa’nın Kula İlçesinde 9 yıldır kapalı olan Karaoba Mahalle Cami yapılan restorasyon çalışması sonrasında ibadete açıldı.

2 nolu Anıtlar Kurulu tarafından tescillenen cami taş ve ahşap işçiliği kullanılarak 1953 yılında yapılmış.

Minaresi olmayan camide minare yerine çatı feneri yapılmış ve ezan buradan okunmuş.

9 yıl önce duvarlarında meydana gelen çatlaklar nedeniyle kapatılan cami, Kula Kaymakamlığı, Kula Belediyesi ve Kula Süt Üreticileri Birliği Başkanı hayırsever iş insanı Harun Uysal tarafından restore edildi.

Restorasyonu tamamlanan cami Kula Kaymakamı Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, Kula Süt Üreticileri Birliği Başkanı Harun Uysal sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla açıldı.

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Cenab-ı Allah kim benim için dünyada bir cami, bir mescit inşa ederse bende onun için kıyamet gününde cennete bir ev bir saray inşa ederim buyuruyor. Burası içimize sinecek şekilde restorasyonu yapılarak açılışını gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.

Kula Kaymakamı Kemal Duru, dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen insanımız, kamu kurumlarımız nerede bir eksik varsa tamamlıyor. Bu gün burada Manisa Valiliği, Kula Kaymakamlığı, Kula Belediyesi, hayırsever iş insanı ve halkımızın el birliğiyle restore edilerek yeniden hizmet vermey6e başlayan tarihi camıimizi açıyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.

Kılınan Cuma namazı  sonrasında hayır yemeği dağıtıldı.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı