Vali Karadeniz’den Vestel ve Teleset Elektromekanik Fabrikalarına Ziyaret « Kula Haberleri

19 Temmuz 2024 - 00:02

Vali Karadeniz’den Vestel ve Teleset Elektromekanik Fabrikalarına Ziyaret

Vali Karadeniz’den Vestel ve Teleset Elektromekanik Fabrikalarına Ziyaret
Son Güncelleme :

25 Ocak 2023 - 14:25

40 Görüntülenme

 

Vali Yaşar Karadeniz Manisa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Vestel Grup ve Teleset Grup fabrikalarına ziyarette bulundu.

İlk olarak Vestel Şirketler Grubunu ziyaret eden Vali Karadeniz, Vestel CEO’su Enis Turan Erdoğan tarafından karşılandı.

Ziyarette Vestel Şirketler Grubunun 15’i yurtdışında olmak üzere toplam 24 şirketten oluştuğunu, 19 bin kişinin üzerinde istihdamı, teknoloji geliştirme yetkinliği ve ihracattan aldığı pay ile Türkiye ekonomisi için önemli bir gücü temsil ettiği bilgisini veren Vestel Grup CEO’su Erdoğan, Vestel’in Avrupa TV pazarının ilk 2, beyaz eşya pazarının ilk 5 üreticisinden biri olduğunu da söyledi.

Vali Yaşar Karadeniz’de Manisa’nın sanayi alanında ülkemizin öncü illerinden bir tanesi olduğunu, uluslararası bir teknoloji şirketi konumuna gelen Vestel’in hem Ülkemizin hem de Manisa’nın gururu olduğunu söyledi.

Vestel’in dünya standardındaki üretim anlayışı ile küresel piyasalarda da pazarı yönlendiren önemli bir şirket olduğunu belirten Vali Karadeniz’de tüm üretimini Manisa’da yer alan ve Avrupa’nın en büyük fabrikalarından biri olan Vestel City’de gerçekleştirmesinin de Manisa için önemli olduğunu ifade etti.

 

Teleset Grup Ziyareti

Vali Yaşar Karadeniz, kendi bünyesinde 4 farklı ürün grubu üretimi ile faaliyetlerini Manisa’da gerçekleştiren Teleset Elektromekanik Sanayi Ticaret A.Ş. Grup’u ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Murat Çam ile sohbet eden Vali Karadeniz, Teleset Grup’a ilişkin bilgi aldı.

1986 yılında kurulan Teleset Grup’un bugün Manisa ve Çerkezköy’deki 5 ayrı tesisinde 2500’e yakın iş gücü ile toplam 65.000 m² kapalı alanda faaliyet göstermekte olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Çam, bünyesindeki her biri kendi faaliyet alanında lider konumda olan Teleset Elektromekanik ve Karpek Ambalaj firmalarının beyaz eşya, tüketici elektroniği, otomotiv ve iletişim sektörlerindeki müşterilerine kablo grupları, sac metal parçaları, kondanser, çevre ısıtıcı ve strafor ambalaj ürünleri ile son derece geniş bir yelpazede hizmet vermekte olduğunu belirtti.

Manisalı sanayicilerin üretim ve bilgi yönetiminde son teknolojileri kullanarak kaliteyi öncelik olarak kabul etiklerini ve Türkiye’nin kalkınması amacıyla yerli ve

milli üretim kapsamında önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Vali Karadeniz, firmaların bununla birlikte hem Manisa hem de Türkiye’nin istihdamına önemli katkılar sunduklarını belirtti.

Vali Karadeniz, her iki firmaya da üretim ve istihdamla Manisa’ya sağladıkları katkı dolayısıyla teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı

BENZER HABERLER

Reklam Alanı