Tarihi Bekirbeyler Konağı, Turizme Kazandırılıyor « Kula Haberleri

2 Ekim 2023 - 21:08

Tarihi Bekirbeyler Konağı, Turizme Kazandırılıyor

Tarihi Bekirbeyler Konağı, Turizme Kazandırılıyor
Son Güncelleme :

26 Eylül 2022 - 14:59

24 Görüntülenme
Reklam Alanı

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Bekirbeyler Evi’nin restorasyonu için ihalesinin yapıldığını, bir hafta içinde sonuçlanacağını ve tescilli yapının turizme kazandırılacağını açıkladı.
Kula İlçesi Camicedit Mahallesi’nde bulunan 18. yy. sonlarında inşa edilen tescilli yapı Bekirbeyler Evi (114 Ada 1,2,20 parseller) restorasyon İşi ihalesi 1. Oturumu 23.09.2022 saat 11:00’de yapıldı. 11 firmanın katıldığı ihale, Kula Belediyesi İhale Komisyonu tarafından bir hafta içinde karara bağlanacak. 650 m2 oturma alanı olan ve 24 odanın bulunduğu tarihi konağın, restore edilerek turizme kazandırılması planlanıyor.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yaptığı açıklamada; “İlçemizde, Essanlar, Dr. Aristi, Beyler, Emir Dedeler, Zeynep Onbaşı evlerinin restorasyonuyla başlattığımız kültür varlıklarını koruma ve turizme kazandırma çalışmalarında Yunus Emre Caddesi’ndeki 96 dükkanı kapsayan sokak sağlıklaştırma, Emre Hamamı restorasyonu tamamlandı, Hüseyin Sencer Sanat Okulu, Zafer Okulu restorasyonları Mustafa Şapçı sokak sağlıklaştırma çalışmaları devam ediyor, Zafer Sokak sağlıklaştırma işi ihalesi de tamamlandı, şimdi sıra Kula’mızın en ihtişamlı konaklarından Bekirbeyler evini turizme kazandırmak. Bu çalışmalar Kula’mızın turizmine değer kazandırıyor. Hayırlara vesile olsun” dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı