Kula’da 1 Ay Sürecek Futbol Şöleni Başladı « Kula Haberleri

21 Mayıs 2024 - 13:47

Kula’da 1 Ay Sürecek Futbol Şöleni Başladı

Kula’da 1 Ay Sürecek Futbol Şöleni Başladı
Son Güncelleme :

13 Haziran 2022 - 8:17

231 Görüntülenme

Kula Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen, 10 takımının mücadele edeceği Jeopark Futbol Turnuvası başladı.

Kula Belediyesi’nin  geleneksel hale getirdiği Jeopark Futbol Turnuvası, açılış maçı ile başladı. Kula Belediyesi Jeopark Sentetik Saha’da yapılan açılış seremonisine, Kula Kaymakamı Kemal Duru Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, kamu kurumlarının amirleri, STK temsilcileri, turnuvaya katılan takımların sporcuları, yöneticileri ve çok sayıda futbol sever katıldı. Açılış programı öncesinde, tribünleri dolduran seyirciler, Kula Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü U-14 futbol takımlarının gösteri maçını ilgiyle izledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış seremonisi, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Kula Kaymakamı Kemal Duru’nun turnuva açılış konuşmasıyla devam etti. 2 grupta toplam 10 takımın mücadele edeceği turnuvada, 20 grup müsabakası, 4 final etabı müsabakası oynanacak. Grup etabını ilk 4 sırada tamamlayan takımlar, final etabı oynamaya hak kazanacak. Turnuva şampiyonu ise 7 Temmuz’da oynanacak  final maçı ile belli olacak.

Açılış maçı öncesinde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, ”Kula’da sporu ve sporcuyu destekleyen her organizasyonu gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Spor tesisleri bakımından iyi bir noktaya ulaşan ilçemizde, gençlerimizin önünü açacak, kendilerini kötü alışkanlıklardan uzak tutacak en önemli unsurun spor olduğunun bilincindeyiz. Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’un ilçemize kazandırdığı bu eserlerin aktif olarak kullanılması, kullanılmasının önün açılması için faaliyetlerimiz sürecek. Turnuva sonunda şampiyon olan takımımıza 3 günlük termal otel tatiliyle ödüllendireceğiz” diye konuştu.

Kaymakam Kemal Duru ise konuşmasında sporun enerjinin doğru yönlendirilmesini sağlıyor. Her türlü kötü alışkanlıklardan muhafaza ediyor. Büyüklerimizin de buna destek vererek buraya gelmesi bizleri ayrıca memnun etmektedir dedi.
Kula Kaymakamı Kemal Duru ve Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un başlama vuruşuyla Davala Spor ile Narınca Spor maçıyla başladı. Turnuvanın ilk maçında Davala Spor ile Narınca Spor 0-0 berabere kaldı.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı