GELECEK PARTİSİ’NDEN HAK ARAYAN STAJ MAĞDURLARINA DESTEK: YANINIZDAYIZ « Kula Haberleri

19 Temmuz 2024 - 00:26

GELECEK PARTİSİ’NDEN HAK ARAYAN STAJ MAĞDURLARINA DESTEK: YANINIZDAYIZ

GELECEK PARTİSİ’NDEN HAK ARAYAN STAJ MAĞDURLARINA DESTEK: YANINIZDAYIZ
Son Güncelleme :

13 Mart 2023 - 15:07

52 Görüntülenme

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneğinin Ankara’da yaptıkları hak arama mitingine katılarak, hükümete çağrıda bulundu.

 

Daha önce Gelecek Partisi Genel Merkezini ziyaret ederek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Politikaları Başkanı Raziye Gök Aktaş ile görüşen, görüşme sonrası ise Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile bir araya getirilen  Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği bu kez sesini duyarabilmek adına Ankara Ulus’ta bir hak arama mitingi gerçekleştirdi. “Daha önce EYT sorununa model oluşturdunuz bizim de sesimiz olun’ diyen Dernek Başkanı Ferhat Salman ve üyelerine Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu destek vermiş “Staj mağdurlarının mağduriyeti acilen giderilmeli. Staj başlangıcı SSK başlangıcı olarak kabul edilmeli. Bu sorunu hükumet çözmezse biz çözeceğiz” demişti.

Staj ve Çıraklık Mağdurlarının sesine Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ da ses vererek hak arama mitinginde staj mağdurlarını yalnız bırakmadı.

Ulus meydanında gerçekleşen mitingde bir konuşma yapan Özdağ, konunun en yakın takipçilerinden birinin Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun olduğunu belirterek, “Ya çözerler ya çözeriz diyoruz” ifadelerini kullandı.

Özdağ, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “İnsanoğlu alın terinden daha tatlı bir şey yememiştir. Siz staja başladığınızda, siz çıraklık yaptığınızda çalışmadınız mı? Peki siz ne istiyorsunuz? Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi olalım, staj ve çıraklık başlangıcımız sigorta başlangıcımız olsun diyorsunuz. Geri kalan kısmı da borçlanalım diyorsunuz. Ben buradan hükümete sesleniyorum; bir yandan yol ve yolcu garantili uçak garantili yollar ve havalimanları yapıyorsunuz. Kime veriyorsunuz? Davetiyeli ihalelerle, bir liralık ihaleyi beş liraya veriyorsunuz değil mi? Hesap sorduğumuzda hesap da vermiyorsunuz değil mi? Denetlenmek istemiyorsunuz şeffaflığa hayır diyorsunuz, bu vatandaşlar bizim vatandaşımız değil mi? Siz sadece yandaşlarınızın hükümeti misiniz? Biz buradan diyoruz ki 15 Mayıs akşamı Sn Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olacak 5 Genel Başkan onun yardımcısı olacak ve onlar diyecekler ki evet burada bir mağduriyet var. Bu mağduriyeti çözmek için hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir sözünün geçerli olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu işi biz çözeceğiz. Emin olun. Bunlar çözemezler. Eğer siz hakkınızı aramasaydınız bu derneği kurmasaydınız, bir sivil toplum örgütü olmasaydınız bunlar sizin sesinizi duymazlardı. Pandemide duymadılar, orman yangınlarında duymadılar, İzmir depreminde duymadılar, Van depreminde duymadılar, Elazığ depreminde duymadılar şimdi de duymuyorlar. Türkiye’de hak verilmiyor alınıyor. Alın hakkınızı. Mücadeleniz kutlu olsun, direne direne kazanın yanınızdayız.”

 

Reklam Alanı
Reklam Alanı

BENZER HABERLER

Reklam Alanı