TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca “Bu yarayı hep birlikte saracağız” « Kula Haberleri

12 Temmuz 2024 - 19:47

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca “Bu yarayı hep birlikte saracağız”

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca “Bu yarayı hep birlikte saracağız”
Son Güncelleme :

10 Şubat 2023 - 6:37

45 Görüntülenme

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Depremin yaralarını hep birlikte saracağız” dedi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili vuran deprem sonrası Genel Başkan yardımcısı Levent Altun ile birlikte dün akşam bu bölgeye gelen Yılmaz Karaca, ilk olarak Adana’da Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Buradaki ziyarete TGF Genel başkan yardımcısı ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti başkanı Rüstem Kaya Tepe ve Basın Vakfı yönetim kurulu Üyesi Şahin Özer de katıldı

Cemiyetin sosyal tesislerinde kalan deprem mağduru gazeteciler ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Genel Başkan Yılmaz Karaca, daha sonra Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir ile birlikte 5 Ocak TV’de canlı yayına katılarak Gazeteci Sefa Saygıdeğer’in sorularını yanıtladı.

ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ

TGF heyeti olarak deprem felaketi yaşayan 10 ili ziyaret etmek için bu bölgeye geldiklerini belirten Genel Başkan Yılmaz Karaca, “Çok zor günler geçiriyoruz. Meslektaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmek ve yanlarında olmak için deprem bölgesine geldik. Maalesef 10 meslektaşımızın yakınları depremde hayatını kaybetti, tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Deprem nedeniyle elbette bir korku hakim insanlar evlerine giremiyorlar, kötü durumdalar. Biz tüm Türkiye’de hem üyelerimize hem de vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için çalışıyoruz. Tıpkı Adana Çukurova Gazeteciler Cemiyeti gibi tüm Türkiye’de cemiyetlerimizi ve sosyal tesislerimizi deprem mağduru üyelerimize ve vatandaşlarımıza açıyoruz. Ankara’daki genel merkezimizin misafirhanesi de bu şekilde hizmet vermektedir. Bu yarayı hep birlikte sarmak durumundayız” diye konuştu.

ESENDEMİR; CEMİYETİMİZİ TOPLANMA MERKEZİ HALİNE GETİRDİK

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Genel başkan yardımcısı Cafer Esendemir de, “Çok büyük bir deprem ile karşı karşıyayız. Cemiyet olarak, sosyal tesislerimizi sığınma sorunu yaşayan üyelerimiz ve aileleri için toplanma merkezi haline getirdik. Aileleri ve yakınları ile gelen dostlarımıza, yayınını sürdüren yerel gazetelerimize kapımızı açtık.Kendi imkanlarımız ve dostlarımızın desteği ile sabah, öğle, akşam yemeklerini ve 24 saat diğer ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Allah yardımcımız olsun” dedi.

Genel Başkan Yılmaz Karaca ve Genel başkan yardımcısı Levent Altun, daha sonra Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Onursal başkanı Şahin Özer’in ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

TGF HEYETİ BUGÜN DE DEPREM BÖLGESİNDE

Geceyi Ceyhan Yumurtalık’ta geçiren Genel Başkan Yılmaz Karaca ve beraberindeki heyet deprem bölgesindeki ziyaretlerine bugün de Hatay, Osmaniye ve İskenserun ile devam edecek.

 

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı