Muhtarlar Günü Kutlamaları Kula’da Gerçekleşti « Kula Haberleri

21 Mayıs 2024 - 14:21

Muhtarlar Günü Kutlamaları Kula’da Gerçekleşti

Muhtarlar Günü Kutlamaları Kula’da Gerçekleşti
Son Güncelleme :

19 Ekim 2023 - 9:57

50 Görüntülenme

Muhtarlar Günü, Manisa’nın Kula ilçesinde de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, Kula Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemine yönelik etkinlikler, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve saygı duruşuyla başladı. Ardından İstiklal Marşı coşkuyla okundu.

Kula Muhtarlar Dernek Başkanı Cevdet Akkaş, Muhtarlar Günü’nün anlamını ve kapsamını anlatmak üzere bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından topluluk, Kula Şehitliği’ni ziyaret etti. Burada şehitlerimize saygı duruşunda bulunarak, dualar etti.

Muhtarlar, şehitlik ziyaretinin ardından bir araya gelerek Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir’i ziyaret ettiler. Kaymakam Özdemir, Muhtarlar Günü’nü kutlayarak, bir süre muhtarlarla sohbet etti. Bu samimi ve güzel buluşma, muhtarların toplu halde kaymakamlık ziyaretinin ardından sona erdi.

Muhtarlara yaptığı konuşmasında Ömer Ahmet Özdemir ; “Muhtarlar Günü’nün kutlandığı bu anlamlı etkinlikler, Kula’da bir araya gelerek dayanışma ve birliğin pekiştirilmesine katkı sağladı. Muhtarlar, köylerindeki sorunları dile getirme ve çözüm üretme konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Bu özel gün, muhtarların fedakârlık ve hizmetlerine teşekkür ederek, toplumun sahip olduğu önemini vurgulamak için oldukça değerlidir” dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı