“MANİSA’YI İZMİR’İN GÖLGESİNE DÜŞÜREN, İŞTE BU KASABA ZİHNİYETİDİR « Kula Haberleri

14 Haziran 2024 - 09:56

“MANİSA’YI İZMİR’İN GÖLGESİNE DÜŞÜREN, İŞTE BU KASABA ZİHNİYETİDİR

“MANİSA’YI İZMİR’İN GÖLGESİNE DÜŞÜREN, İŞTE BU KASABA ZİHNİYETİDİR
Son Güncelleme :

14 Mart 2024 - 6:54

69 Görüntülenme

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Özdağ, Manisa’yı yıllardır yalap çalap iş yapan, sadece günü kurtaran ve müteahhit mantığı ile düşünen yerel yöneticilerin yönettiğine dikkat çekti. Selçuk Özdağ, “Bu şehri bunca yıl küçük olsun ama benim olsun diyen bir müteahhit kafa yönetiyor. 31 Mart’ta Manisalılar artık müteahhit seçmeyecekler, liyakatli bir belediye başkanı seçecekler. Manisa’yı İzmir’in gölgesine düşüren ben değilim. Manisa’yı İzmir’in gölgesine düşüren, işte bu müteahhit kafalılar. Manisa resmiyette Büyükşehir statüsünde ama kasaba haline dönüştürüldü. Ama biz 31 Mart’ta; bu müteahhit kafalılardan Manisa’yı kurtaracağız? Manisa sahipsiz kalmayacak. Manisa’yı statüsü gibi gerçekten büyükşehir yapacağız.” Diye konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Özdağ seçim çalışmaları için dün gittiği Gördes ve köylerinden sonra bugün de Manisa merkezde ziyaretlerine devam etti.
Sabah ziraat mühendisleri Odası’nı ziyaret eden Özdağ, RED TV’de katıldığı yayında, yerel seçimlere ve gündeme ilişkin sorulara cevap verdi. Ayakkabıcılar sitesi yönetimini de ziyaret eden Özdağ ardından ayakkabıcılar site esnafını, Manisa spor kulübünü, tekstilciler sitesi esnafını, küçük sanayi sitesi esnafını tek tek gezerek Manisa için hazırladığı projelerini anlattı. Turgutlu Erzurumlular derneğinin iftar programına da katılan Özdağ Manisa merkez Barbaros mahallesi, Kuşlubahçe mahallesi ile Spil mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Seçim çalışmaları ve vatandaş buluşmalarında yaptığı genel değerlendirmesinde; “Manisalıların büyük bir geçim sıkıntısı içinde olduğunu, belediye hizmetlerinden de yoksunluk içerisinde olduğunu söyledi. 2023 ve 2024 yıllarının nerdeyse bütün şehirler için zaten sefalet yılları olduğuna dikkat çeken Selçuk Özdağ; “dünden bugüne uygulanan yanlış ekonomik politikalar nedeniyle hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi Manisa’mızda da her kesimi kasıp kavurmakta. 2024 yılı da sefalet yılı oldu. Emekli ve çalışan 30 yıl, 40 yıl bu devlete emek veriyor. Şimdi aldığı maaşından utanıyor. Torununa harçlık vermeyi bırakın onlardan para ister hale getirildi. Belediyelerden de alamadıkları hizmetlerden şikayetçi. ‘Manisa’nın en önemli sorunu nedir?’ diye sorsam. Herhalde en başta ‘geçim sıkıntısı, yol, su, alt yapı ve şehrin hak ettiği şekilde gelişememesi’ dersiniz. Manisalılar yorgun, endişeli, kaygılı, üzgün, küskün, kırgın.
“MANİSA HALA HAK ETTİĞİNİN ÇOK GERİSİNDE, MANİSA HALA ÖKSÜZ, HALA GELİŞEMEDİ”
Manisa’ya sıcak para akışının sağlanabileceği yerel yatırımların yapılmadığını ifade eden Selçuk Özdağ; “Ülke zaten ekonomik kriz içinde debelenirken, Manisa’da yerel yönetimin Manisa’nın ekonomisinin kalkınabilmesi için hiçbir icraatı ve çözümü yok. Manisa’da hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı herkesi derinden etkiliyor. Böyle bir hayat pahalılığı içerisinde tüm Türkiye halkı gibi Manisalı da sandık başına gidecek ve oyunu kullanacak. Bir tercihte bulunacak. Trafiğiyle, ulaşımıyla, hayat pahalılığıyla, dar sokaklarıyla Manisa hala çok eski, Manisa hala öksüz ve yetim ve hala bir türlü gelişemedi. Sıcak para akışından yoksun, eğlence-dinlence yerlerinden yoksun, sosyal hayattan yoksun, dinlenme ve keyif alanlarından yoksun, turizm ekonomisinden yoksun bir şehir Manisa. Manisa halkı; başıboş sokak köpekleri ve kedileriyle, kısır ekonomisi ile keşmekeşliğin hâkim olduğu bir şehir ve insanlar bu haliyle yaşamaya zorunlu bırakılıyor.” Dedi.
“31 MART’TA; BU MÜTEAHHİT KAFALILARDAN, MANİSA’YI KURTARACAĞIZ?”
Manisa’ya yıllardır müteahhit mantığı ile düşünen yerel yöneticilerin liderlik ettiği görüşünü savunan Selçuk Özdağ, “Bu şehri bunca yıl müteahhit(ler) yönetti. 31 Mart’ta Manisalılar artık müteahhit seçmeyecekler, liyakatli bir belediye başkanı seçecekler. Müteahhit kafalılar, rant kafalılar bugünkü kısır Manisa’yı inşa etti. Ama hala yaptıkları hataların farkında değiller. İyi bir iş yapmış gibi böbürleniyorlar. Manisa’yı İzmir’in gölgesine düşüren ben değilim. Manisa’yı İzmir’in gölgesine düşüren, işte bu müteahhit kafalılar. Manisa resmiyette Büyükşehir statüsüne alınmış, büyük bir ilçe haline dönüştürüldü. Ama biz 31 Mart’ta; bu müteahhit kafalılardan, Manisa’yı kurtaracağız? Manisa sahipsiz kalmayacak. Manisa’yı statüsü gibi, gerçekten büyükşehir yapacağız.” Diye konuştu.
“HER BİR MANİSALIYA ŞEFKATLE DOKUNACAĞIZ”
Selçuk Özdağ; “Bütün Manisalıların ağız tadıyla yaşayacağı bir Manisa’yı yeniden şahlandıracağız. Her bir Manisalıya şefkatle dokunacağız. Göz göze geleceğiz, gönül gönüle olacağız. Çok samimi bir şekilde ellerini sıkacağız. Sarılacağız. Şu ya da bu partiye dair söylemlerimiz olmayacak. Kendimizi ve projelerimizi anlatacağız. Başkası bizi ilgilendirmiyor. Ama başkalarının söz verip te yapamadığı, yapmadığı ama yapmış gibi gösterdiği hizmetleri de konuşacağız, anlatacağız, ifşa edeceğiz elbette. Ortada bir yalan varsa, ortada bir abartma varsa elbette anlatacağız, ifşa edeceğiz. Ortada halkı ilgilendiren, halkın menfaatine bir yatırım yoksa… Elbette bunları araştırıp halka doğrusunu anlatacağız. Bende aynı oyunlara başvurursam beni de anlatsınlar, ifşa etsinler.” İfadelerine yer verdi.
“NEREDE O YATIRIMLAR?”
Manisa’ya yapılan yatırımların çok eksik olduğunu ifade eden Selçuk Özdağ; “Manisa’nın sorunlarının ne olduğunu görüyorsunuz. Bu mevcut belediye neredeyse çeyrek asırdır görevde. Birçok yatırımlar yapıldı diye anlatıyorlar ama, hani nerede o yatırımlar? Sorunlarımız bir türlü çözülmüyor. Her defasında çözülüyor, çözülecek umuduyla destek olduklarımız, bizim yaralarımıza merhem olamadı. Hiçbir şey yapmadı demiyoruz ama yaptıkları da bir yaraya merhem olmadı.” Dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı