Manisa Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu Toplantısı Yapıldı « Kula Haberleri

18 Temmuz 2024 - 23:20

Manisa Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu Toplantısı Yapıldı

Manisa Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu Toplantısı Yapıldı
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2023 - 14:57

194 Görüntülenme

Manisa Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu (SANTEK) Toplantısı, Vali Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi.

İlin sanayisine ve teknolojisine ilişkin politika ve stratejileri belirlemek, sorunları tartışmak ve çözüm üretmek amacıyla yılda iki kez toplanan Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında toplandı. Toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Memiş, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Üçbaş, ilgili kurum müdürleri, Ticaret ve Sanayi Odası başkanları, OSB Müdürleri ve ilgililer katıldı.

Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, mesleki eğitim çalışma grubunun tespitlerine göre; yükseköğretimdeki uygulamalı eğitim modelinin sanayi bölgelerinde hedef-ihtiyaç odaklı yaygınlaştırılması için alınabilecek aksiyonlar görüşüldü, bölge sanayisinin iş birliği için kurulan mekanizmaların işlevselliğinin arttırılması, somut hedefler ile aylık, 3 aylık ve 6 aylık planların oluşturulması konuları ele alındı.

Manisa ilinde olgunlaşan sektörlerde yeşil dönüşüme yönelik gerçekleştirilen çalışmaların da anlatıldığı toplantıda, bundan sonraki süreç için bu kapsamda planlanan çalışmalar ile bu çalışmalardan fayda sağlaması uygun olan firmaların belirlenmesine yönelik görüş ve öneriler alındı.

Manisa OSB INTRAC Ege Bölgesi Sanayi Odaklı İleri Teknoloji Uygulama Merkezi için hazırlanan fizibilite çıktılarının değerlendirildiği toplantıda; Manisa OSB Yenilik Merkezi çalışmaları ve bu merkezlerin il genelindeki diğer OSB’lere yaygınlaştırılması için yol haritasının oluşturulması, imalat sanayinin dijital dönüşümü konusunda Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri düzeyinde teknik eğitim faaliyetlerinin planlanmasına ilişkin konular da görüşüldü.

Toplantı, KOSGEB tarafından sağlanan Enerji Verimli Elektrik Motorları Değişimi Desteği, Dijital Dönüşüm Danışmanlığı Desteği ve Yalın Dönüşüm Desteği hakkında bilgilendirme yapılması ve firmaların bu desteklere yönlendirilmesine yönelik çalışmaların planlanmasına ilişkin konuların görüşülmesi ile sona erdi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı