Kula’nın 3. Etap 633 TOKİ Konutlarının Kura Tarihi Belli Oldu « Kula Haberleri

19 Temmuz 2024 - 00:20

Kula’nın 3. Etap 633 TOKİ Konutlarının Kura Tarihi Belli Oldu

Kula’nın 3. Etap 633 TOKİ Konutlarının Kura Tarihi Belli Oldu
Son Güncelleme :

27 Ocak 2023 - 6:47

50 Görüntülenme

Kula’ya yapılan 304 TOKİ konutunun ardından 3. Etap olarak yapılacak 633 TOKİ konut için hak sahibi belirleme kurası 2 Şubat’ta çekilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’nde Manisa Kula İlçesi 633 konut için 2.02.2023 Perşembe günü saat 10:00’da Manisa Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonu’nda çekilecek. Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Kula ilçesi Bey Mahallesi Yakabağ mevkiinde hayata geçirdiği 304 konut, 7 ticarethane 1 cami, çocuk oyun parkları ve otorparklardan oluşan ilçenin yeni yerleşim alanında vatandaşlar yaşamaya başladı. 304 konutun bulunduğu toplu konut bölgesinde TOKİ  tarafından 3. Etap ile 633 konut daha inşa edilecek. 7 Şubat’ta ihaleye çıkacak 633 konutun 500 günde tamamlanması hedefleniyor.

Yunusemre’den Sonra En Çok Konut Kula’ya

Cumhuriyetin yüzüncü yılına yakışan eser ve hizmetleri Kula’ya kazandırmak için çalıştıklarını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı, cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut hamlesi olan “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi”nden Kula’mızın da faydalanabilmesi için girişimlerimiz oldu. Bunun neticesinde Kula’mıza TOKİ’nin tarafından 304 konut tamamlandı ve hak sahiplerine teslim edildi şimdi ise 633 konutlu yeni bir TOKİ’nin daha ilçemize yapılacak olmasının haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ kapsamında Manisa’nın ilçeleri arasında konut sayısına göre Yunusemre 750 konut projesinden sonra 633 konutla ikinci ilçeyiz. 2 Şubat’ta çekilecek kura ile hak sahipleri belirlenecek 633 konutun 7 Şubat’ta da yapım ihalesi olacak. Şimdiden tüm hak sahiplerine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu önemli projenin ilçemize kazandırılmasında Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum’a ve Milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyorum.”

Reklam Alanı
Reklam Alanı

BENZER HABERLER

Reklam Alanı