Kula’da 3. Etap TOKİ Heyacanı « Kula Haberleri

20 Haziran 2024 - 11:05

Kula’da 3. Etap TOKİ Heyacanı

Kula’da 3. Etap TOKİ Heyacanı
Son Güncelleme :

09 Eylül 2022 - 9:45

60 Görüntülenme

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıklayacağı sosyal konut müjdesiyle Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin Kula’ya da yapılarak vatandaşlara sunulacağını söyledi.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, sosyal medyadan yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti; “İlçemiz Bey mahallesi Yakabağ mevkiinde toplam bin konut kapasiteli 325 dönümlük arazi üzerine 2020 yılının Kasım ayında başlayan 304 daireli TOKİ konutları hak sahiplerine teslim edilmek için gün sayıyor. Vatandaşlarımızdan gelen talepler, ilçemizin konut ihtiyacını göz önünde bulundurarak Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan tarafından 13 Eylül’de açıklanması beklenen Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesi kapsamında hükümetimizin iradesi, Cumhur İttifakımızın gücü ile Kula’mıza 3. Etap TOKİ Konutları kazandırılması müjdesini dört gözle bekliyoruz.”

“642 Konut, 8 Ticarethane”
Başkan Tosun, açıklamasının devamında;” Bu doğrultuda süreci titizlikle takip ederek Ankara ile kurduğumuz temaslara birlikte Kula Belediyesi olarak TOKİ için ayırdığımız bin konutluk arazide 38 bloklu 642 konut, 8 ticarethane, ibadethane ve sosyal alanların içinde olduğu Kula 3. Etap Toplu Konut Projesi için Belediyemizin teknik personellerinin kısa zamanda yoğun çalışmalarıyla arsaların belirlenmesi, imar planlarının uygulanması, fiziki yolların açılması ve tüm teknik plan, proje ve altlıkların hazır olduğunu ve ilgili taleplerimizi arz ettik. Kula’mızın da yararlanmasını beklediğimiz TOKİ tarafından sosyal konutlarının yapımı 19 Ekim 2022 tarihinde ihaleye çıkarılması hedefleniyor.”

Başkan Tosun; “Müteşekkiriz”
Açıklamasının sonunda özel teşekkürlerini ileten Başkan Tosun; “Dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapmayı hedefleyen Sosyal Konut projesinin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a müteşekkiriz. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum’a, hemşerimiz Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Cumhur İttifakı Manisa Milletvekillerimize de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı