Kula Meslek Yüksekokulu’na Üniversiteden Ağır Çıkartma « Kula Haberleri

14 Haziran 2024 - 09:12

Kula Meslek Yüksekokulu’na Üniversiteden Ağır Çıkartma

Kula Meslek Yüksekokulu’na Üniversiteden Ağır Çıkartma
Son Güncelleme :

22 Şubat 2024 - 6:20

180 Görüntülenme

Manisa Celal Bayar Üniversitesi üst yönetimi tarafından eğitim ve öğretimin sağlıklı bir şekilde devam ettirilmesi, kalitenin artırılması, personellerin talep ve görüşlerinin yerine getirilmesi gibi nedenlerle birim ziyaretleri yapılmaktadır. Bu doğrultuda MCBÜ Genel Sekreteri Öğr. Gör. Erhan Doğan, Genel Sekreter Yardımcıları Hacer Erdoğan ve Mansur Bilgin, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Ayhan Bilir, SKS Daire Başkanı Mehmet Filiz, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Eyüp Serhan Güven, Personel Daire Başkanı Murat Öngel, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Mansur Bilgin 21.02.2024 tarihinde Kula Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret ettiler. Üniversitenin genel sekreterlik makamını ve daire başkanlarını ağırlayan Kula MYO Yönetimi adeta büyük bir sınavdan başarıyla geçti.
MYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Yavuz Çamlı, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Selin Çavuşoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Gizem Özer Baş ile Sekreter V. Hasan Ali Şahin tarafından misafirlere okul, işleyiş, iş akışı, devam eden yatırımlar, talepler, planlarla ilgili detaylı bilgi verildi.
Ziyarette önce Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kula MYO kampüs alanına yapılan yatırımlar incelendi. Okul gezisi, halı saha ve KYK Yurdu inşaatının incelenmesiyle başladı. Ardından kapalı spor salonuna dönüştürülecek atıl durumda olan hangar binası, kantin, derslik binasındaki öğrenci işleri, kütüphane, amfiler, konferans salonu, sınıflar, bilgisayar laboratuvarları, mescitlere göz atıldı.
Daha sonra idari binaya geçen misafirler Müdürlük Makamına nezaket ziyaretinde bulundular. Misafirlere okul yönetimi tarafından Kula’nın ünlü su böreği ve şekerli pidesi ikram edildi. İkramların ardından Üniversite üst yönetimi idari ve destek personelleri ile görüşmeler gerçekleştirip çalışanların taleplerini aldı.
MYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Yavuz Çamlı, okul hakkında detaylı bilgi verirken önümüzdeki dönem öğrenci alımı için yeni başvuru yapacakları programlar hakkında sorulan soruları cevapladı. Müdür Çamlı, Bilgisayar Programcılığı, Web Tasarımı ve Kodlama, Bilgi Güvenliği Teknolojileri, İç Mekan Tasarımı, Turizm ve Seyahat Hizmetleri gibi daha önce açılmış bölümlere öğrenci almak istediklerini bildirdi. Ayrıca Personel Daire Başkanı tarafından Kula MYO’ya yeni bir memurun atandığı müjdesi verildi.
Genel Sekreter Öğr. Gör. Erhan Doğan, ziyaretten çok memnun kaldıklarını belirterek okulun temizliği, fiziki yapısı ve yapılan iyileştirmeleri, misafirperverliği, personelin uyumu, aile ortamının sağlanması, biten ve devam eden yatırımların kalitesi gibi konularda okul müdürü Doç. Dr. Ahmet Yavuz Çamlı’ya ve ekibine teşekkür etti. Doç. Dr. Ahmet Yavuz Çamlı; okul içindeki çalışanların emekleri, okul dışından da başta eski dönem Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu’nun, Kula Kaymakamı Sn. Ömer Ahmet Özdemir’in, Belediye Başkanı Sn. Hüseyin Tosun’un, siyasi parti ilçe başkanlarının ve Kulalıların desteğini her zaman hissettiklerini iletti. Ayrıca MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar’a ve üniversite üst yönetimine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.
Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı