Kula, Ekmeğini Depremzedelerle Paylaşacak « Kula Haberleri

21 Mayıs 2024 - 12:29

Kula, Ekmeğini Depremzedelerle Paylaşacak

Kula, Ekmeğini Depremzedelerle Paylaşacak
Son Güncelleme :

07 Şubat 2023 - 15:06

43 Görüntülenme

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında üretilen ve uzun süre muhafaza edilebilme özelliği olan ekşi mayalı tüm ekmeklerin deprem bölgesine ulaştırılması kararı aldı.

Kula Kaymakamlığı öncülüğünde AFAD koordinasyonundaki yardım kampanyası kapsamında Kula Belediyesi Halk ekmek fabrikası, depremzedeler için ekmek üretimi yapıyor.
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, depremin yaşandığı ilk andan itibaren Kula Belediyesi’nin tüm birimleriyle teyakkuz halinde olduğunu söyledi. Yardım ve desteklerin öncelikli ihtiyaçlara göre doğru bir planlama ve koordinasyon halinde gerçekleşmesinin önemini vurgulayan Başkan Tosun; “AFAD ile koordinasyon halinde gelen talepler doğrultusunda Kula Belediyesi Halk Ekmek Fabrikamızda günlük üretilen ekşi mayalı ekmekleri deprem bölgesine gönderme kararı aldık. Uzun süre muhafaza edilebilme özelliği olan ekşi mayalı Kula ekmeklerimizi, Deprem bölgemize göndermeye başladık. Deprem bölgesindeki halkımızın ihtiyacı ve gelen talepler doğrultusunda Halk Ekmek fabrikamızda tam kapasite üretmeye devem edeceğiz.” dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı