Kula Belediyesi Konakları Turizmin ve Etkinliklerin Cazibe Merkezi « Kula Haberleri

23 Mayıs 2024 - 15:38

Kula Belediyesi Konakları Turizmin ve Etkinliklerin Cazibe Merkezi

Kula Belediyesi Konakları Turizmin ve Etkinliklerin Cazibe Merkezi
Son Güncelleme :

16 Mayıs 2022 - 10:23

49 Görüntülenme

Kula Belediyesi tarafından Kültür Evleri olarak ziyaretçilerin hizmetine sunulan Kula Konakları turizmin ve ilçeye gelen turların cazibe noktası olurken, vatandaşların talepleri doğrultusunda mutlu günlerinin de ev sahipliği yapıyor.

Otel, Sanat Atölyesi ve kültür evi olarak hizmet veren, taş ve ahşap işçiliğin en güzel özelliklerini içerisinde barındıran konaklar, Kula’nın her geçen gün artan turizm potansiyeline hizmet ediyor.

Kula’nın turizm gelirinden daha çok pay alması amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, bu güne kadar hep geri planda kalmış, ekonomiye can suyu olacak bir dal olan turizmin daha çok gelişmesi amacıyla ciddi yatırım projelerine başladık. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Valiliği ve Kula Belediyesi işbirliğinde yürütülen projelerimiz Kula’ya çok özel bir konuma ve noktaya taşıyacağını belirtti.

Başkan Tosun, “Çok şükür Kula’nın eşsiz ve nadide konaklarının restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından tek tek hizmete açıyoruz. Bunun yanında tarihi hamam caddemizin restorasyonunda inşallah sona yaklaştık. Diğer yandan Mustafa Şapçı Sokakta başlattığımız restorasyon çalışmasıyla 26 evin bakımı yapılacak, dış cephesi ve çatısı yenilenecek, sokağa gezinme ve dinlenme alanları yapılacak. Turizmin gözbebeği haline gelen UNESCO sertifikalı Türkiye’nin ilk ve tek Jeoparkında gelen turistlerin ağırlanması, ihtiyaçlarının karşılanması ve tanıtım faaliyetlerinin sürdürülmesi amacıyla inşaat çalışmalarımda sona geldiğimiz Jeopark Ziyaretçi merkezimiz de kısa bir zaman sonra hizmet vermeye başlayacak. Kula hak ettiği turizm potansiyeline ulaşması amacıyla yeni projeler içinde çalışmalarımız sürüyor. İnşallah Kula hak ettiği noktaya ulaşacak. Çalışmaların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

 

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı