GENEL BAŞKAN YILMAZ KARACA; “İKİ DEVLET TEK MİLLET” « Kula Haberleri

19 Temmuz 2024 - 00:13

GENEL BAŞKAN YILMAZ KARACA; “İKİ DEVLET TEK MİLLET”

GENEL BAŞKAN YILMAZ KARACA; “İKİ DEVLET TEK MİLLET”
Son Güncelleme :

13 Eylül 2023 - 11:35

116 Görüntülenme

TGF HEYETİ AZERBAYCAN DİASPORA BAKANINI ZİYARET ETTİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu heyeti, Türk Dünyası Gazeteciler 4’üncü Basın Şurası için geldiği Bakü’de Azerbaycan Diaspora Bakanı Fuad Muradov ve Türkiye Cumhuriyet Azerbaycan Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı ile ortak toplantı gerçekleştirdi.
TGF heyetinin yanı sıra Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu, Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu üyelerinin de katıldığı toplantıda önce Azerbaycan daha sonra ise Türkiye’nin Milli Marşlarının okundu ve saygı duruşuyla bulunuldu. Daha sonra ise Azerbaycan’ın kurtuluşunu anlatan bir sine vizyon gösterimi sunuldu.
Programda konuşan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Türk Birliğinin oluşması ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla TGF olarak önemli bir misyonumuz var. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ve 500 gazetecinin katıldığı Türk Dünyası Basın Şurası ilk olarak Eskişehir’de yapıldı. Türk Dünyasının sorunları tartışıldı. Daha sonra Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonunu kurduk, her yıl film yarışmaları yapılıyor, Türk dünyası buluşmaları gerçekleştiriyor. Basın şurasının ikincisini Tataristan Kazan’da, üçüncüsünü de Türkistan’da gerçekleştirdik. Dördüncüsünü de Bakü’de yapıyoruz. Amacımız Türk Dünyasını buluşturmak, sesini tüm dünyaya duyurmak. Azerbaycan’a gelince kendi ülkemize gelmiş gibiyiz. Çok verimli bir basın şurası gerçekleştiriyoruz. Bu organizasyona destek veren Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonuna ve TİKA’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Azerbaycan Diaspora Bakanı Fuad Muradov ise yaptığı konuşmada, “Türkiye her zaman Azerbaycan yanında olmuştur. Bu kardeşlik tüm dünyaya örnektir. Türk dünyasının Türkiye’ye ihtiyacı vardır” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı da, “İki ülke arasındaki işbirliği ve kardeşlik ilişkileri önemli. Basın alanındaki işbirliğini geliştiren bu organizasyonu düzenleyen kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Bakan Muradov ve Büyükelçi Bağcı’ya desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı