“Gazilerimiz vatanseverliğin yaşayan abideleridir” « Kula Haberleri

18 Mayıs 2024 - 11:02

“Gazilerimiz vatanseverliğin yaşayan abideleridir”

“Gazilerimiz vatanseverliğin yaşayan abideleridir”
Son Güncelleme :

18 Eylül 2023 - 14:45

37 Görüntülenme

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi’ ile ‘Gazilik’ unvanının verildiği 19 Eylül tarihi aynı zamanda milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembolü olan gazilerimizi onurlandırdığımız önemli bir gündür.

Cesaretleri, fedakarlıkları ve vatan sevgileri ile ülkemizin bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü en zor şartlarda kahramanca savunan gazilerimiz vatanseverliğin yaşayan abideleridir. Bağımsızlığını canları pahasına koruyarak tarihe isimlerini altın harflerle yazdıran gazilerimiz ve şehitlerimizin mirasına en iyi şekilde sahip çıkmak, milletimize düşen en asli görevlerden biridir. Bizler de eğitim kurumları olarak, bu sorumluluğun bilinciyle, ülkemizin daha müreffeh yarınlara ilerlemesi için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapma kararlılığı içerisinde olacağız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında Ordu’ya gelişinin yıl dönümü olarak da ilimiz için ayrı bir öneme sahip olan bu önemli gün dolayısı ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyor; hayatta olan tüm gazilerimize sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı