Büyükşehir’den Kulalı Çiftçilere Gübre Desteği « Kula Haberleri

19 Temmuz 2024 - 00:08

Büyükşehir’den Kulalı Çiftçilere Gübre Desteği

Büyükşehir’den Kulalı Çiftçilere Gübre Desteği
Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 11:38

156 Görüntülenme

Manisa Büyükşehir Belediyesi, üretken belediyecilik anlayışıyla çiftçilere ve kırsal kalkınmaya önem veren bir yaklaşımla hareket ediyor. Kula ilçesinde düzenlenen tören ile ilçedeki 862 çiftçi kimyevi gübre desteği aldı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmanın sağlanması, üreticilerin daha çok üretip daha çok kazanması amacıyla desteklerini sürdürüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce yapılan üzüm sergi örtüsü desteği, zeytin kasası, üzüm sepeti, sürü iyileştirme projesiyle damızlık koç desteği gibi desteklerin yanında il genelinde üreticilere yüzde 100 hibe ile kimyevi gübre dağıtımı devam ediyor. Kula İlçesinde ÇKS kaydı olan başvuru kriterleri uyan ve başvura da bulunan 862 çiftçiye kimyevi gübreler dağıtıldı.
Nuri Topal; “Hizmetin karşılığı Cengiz Ergün olmalı”
Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri topal, törende üreticilere yönelik yaptığı konuşmasında, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e övgüler yağdırdı. Nuri Topal, konuşmasında, “Hizmete devam. Başkan Cengiz Ergün’den çiftçiye verdiği desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Üreticiye verdiği desteklerle tarımsal kalkınma düsturuyla çalışan Başkan Cengiz Ergün bize sürekli yapılan hizmetleri göstermekte. Buradan kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Tosun; “Büyükşehirle Jeotermal Fide üretim Serası Kuracağız”
Gübre dağıtım töreninde üreticilere hitap eden Kula Belediye başkanı Hüseyin Tosun; “Üretken belediyecilik anlayışıyla üretenin yanında olan gerçekçi projelerle Manisa’da çiftçimize ve kırsal kalkınmaya önem veren bir Büyükşehir var. Bugün burada tarımsal üretimde verimliliği arttırmak amacıyla “Kimyevi Gübre Desteği” dağıtımı için üreticilerimizle bir araya geldik. 10 yıldır çeşitli desteklerle gerek Büyükşehir, gerek Kula Belediyesi olarak çiftçimizin yanında olduk. Cengiz Başkanımızla 10 yıllık hizmet yolculuğumuzda her bir projemize verdiği destek ve işbirliğiyle kırsal mahallelerimizin tümünde önemli çalışmalar ve hizmetler ürettik. Şimdiye dek olduğu gibi bundan sonrada durmaksızın sürecek tüm Manisa’ya fidan desteği sağlanacak jeotermal sera ile Manisa ve Kula’da tarıma, çiftçiye destek verecek işbirliği projelerine imza atacağız” dedi.
“Kimyevi Gübre Desteği” dağıtım programına, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilgin Sarısu, Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal ve Büyükşehir Koordinatörü Aydın Topdemir, MASKİ ilçe Şefi Tuğba Ural ve üreticiler katıldı.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı