Bir Miting ’in Ardından « Kula Haberleri

19 Temmuz 2024 - 20:49

Bir Miting ’in Ardından

Bir Miting ’in Ardından
Son Güncelleme :

24 Ağustos 2022 - 15:10

89 Görüntülenme

20 Ağustos ’da ilimiz Cumhurbaşkanını ağırladı. Bir dizi açılış ve üzüm taban fiyatlarını açıklamak İçin yapılan bu miting Manisalıyı yakından ilgilendiriyordu. Mİting meydanını resmî rakamlara göre 53 bini aşkın insan meydanı doldurmuştu. Sadece meydan dışında izleyen bir o kadar olmasa bile en az 20 bin kişinin izlediği gerçeğini belirtmemiz gerekiyor.

Kalabalığın taşıma olduğunu söyleyenler maalesef o meydanı dolduran insanların coşkulu tezahüratını görmezden gelenler veya meydan’ı izlemeden ezbere konuşanlardır. Tüm aleyhte propagandalara, tüm ekonomik daralmalara rağmen halkımız Cumhurbaşkanını yalnız bırakmamıştır. Coşkulu bir kalabalık vardı. Miting sonuna kadar da o coşku o heyecan devam etmiştir. Manisa’da yapılan Hizmetleri anlatırken meydandaki kalabalık onu alkışlayarak adeta tüm söylemlerini onaylamıştır. Elbette bu kalabalığın oluşmasında büyük pay sahibi olan Ak Parti, MHP milletvekillerini, İl ve İlçe Başkanlarını unutmamak gerekir. Miting’in duyurulmasında üstün gayret ve çalışma sergilemelerini de görmezden gelemeyiz. Büyükşehir ve İlçe Belediyelerin de gayretleri olduğunu ve bu oluşumda katkı sağladıklarını görmek gerekiyor.

Bundan doğal ne olabilir ki. Miting günü ulaşımda bir takım aksaklıklar olması doğrudur ancak bu ülkenin Cumhurbaşkanı’nın miting alanı ve çevresinde güvenlik önlemleri almak kadar doğal bir yaklaşım olabilir mi?

Üzüm fiyatları’nın açıklanması esnasında alanda konuşan üzüm üreticilerinin konuşmalarına tanık oldum. 25 lira olursa iyi olur gibi hemen ardından Cumhurbaşkanının 27 bin açıklaması geldi müthiş bir alkış bu da memnuniyeti ifade eden bir yaklaşım dı. Siyaset adamı aynı zamanda iyi bir devlet adamı olmalıdır. Devlet adamlığı uzağı yakından görebilmektir. Bir ay önce konuştuğunu bir ay sonra değiştirmek değildir. 25 lira olmalıdır deyip 27 lira açıklanınca yıl sonu enflasyonu ne olacak bakalım gibi ucuz politikalar yapmak siyaset adamlarına pek yakışmıyor. Doğruya doğru demesini öğrenmeliyiz.

Miting alanında tüm eski il başkanlarının olması ve geçmişten günümüze hizmet veren yöneticilerin hoş sohbetleri de gözden kaçmamıştır.

Küskünlüklerin yavaşladığı ve gittikçe bir dayanışma ruhunun geliştiğini de söylemekte yarar var diye düşünüyorum. Burada da Milletvekillerinin payının büyük olduğu gerçeğini görmezden gelmemeliyiz. Ak Parti tüm olumsuzluklara rağmen gereken önlemlerin alınmasında büyük gayretler sarf edeceğini görür gibiyim. 6’lı masanın havanda su dövmesi ve hiçbir politika üretmemesi Ak Partinin şansını her geçen gün arttırıyor.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı