BİNLERCE KULALI, 100. YIL COŞKUSUNU ZEYBEK OYNAYARAK KUTLADI. « Kula Haberleri

21 Mayıs 2024 - 13:22

BİNLERCE KULALI, 100. YIL COŞKUSUNU ZEYBEK OYNAYARAK KUTLADI.

BİNLERCE KULALI, 100. YIL COŞKUSUNU ZEYBEK OYNAYARAK KUTLADI.
Son Güncelleme :

28 Ekim 2023 - 20:07

160 Görüntülenme

BİNLERCE KULALI, 100. YIL COŞKUSUNU ZEYBEK OYNAYARAK KUTLADI.

Cumhuriyetin 100. yılı, Kula İlçesinde 3 gün süren dolu dolu etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Yüzlerce Kulalı bu akşam saat 19.23’te Kent Meydanı’nda zeybek oynayıp Fener Alayı’yla coşku dolu bir kutlamaya imza attı.

Cumhuriyetin 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kula’da 3 gün içerisinde dolu dolu etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncu yıldönümü kapsamındaki etkinliklerin ikinci gününde İlçe protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar bando eşliğinde Kula Spor Salonu önünden başlayıp Yunus Emre ve Şehit Ömer Halisdemir Kent Meydanı’na kadar Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirdi. Aynı saatlerde Kula 4 Eylül İlçe Stadı’ndan başlayıp Kent Meydanı’nda Bayrak Koşusunu tamamlayan öğrencilerin elinden Türk Bayrağı’nı Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir teslim aldı. Bayrak teslim seremonisinin ardından Kent Meydanı’nda hazır bulunan Tabduk Emre ve Atatürk İlkokulu öğrencileri, öğretmenler, yediden yetmişe çocuklar, gençler, yetişkinlerden oluşan yüzlerce kişilik zeybek ekibi halk oyunları antrenörü Hasan Tekin’in koordinesinde Cumhuriyet’in 100. yılına özel 100 rakamı koreografisi gerçekleştirip ardından zeybek gösterisi gerçekleştirdi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği zeybek gösterisi ardından Fener Alayı’yla devam eden kutlamalar büyük bir coşku ve yoğun katılımla gerçekleşti.

Program sonrasında Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, programın hazırlanmasında emeği gecen Öncelikle Kula Belediye Başkanına, çalışanlarına ve diğer kurumlara teşekkür etti.

Törene Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kula Belediye Başkanvekili Nejat Gülmez, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Yüksel, İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen ile birlikte kurum amirleri, Siyasi parti ilçe Başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

FOTOGRAF:  ( Manşet)   Kula Belediyesi.

FOTOGRAF:  ( Manşet)   Kula Belediyesi.

FOTOGRAF:   Kula Belediyesi.

FOTOGRAF:  Kula Belediyesi.

FOTOGRAF:Kula Belediyesi.

FOTOGRAF:  Kula Belediyesi.

 

 

 

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı