Başkan Tosun; “ Cumhuriyetin Yüzüncü Yılı, Kula’nın da Yüz Akı Olacak, ” « Kula Haberleri

20 Haziran 2024 - 12:56

Başkan Tosun; “ Cumhuriyetin Yüzüncü Yılı, Kula’nın da Yüz Akı Olacak, ”

Başkan Tosun; “ Cumhuriyetin Yüzüncü Yılı, Kula’nın da Yüz Akı Olacak, ”
Son Güncelleme :

31 Aralık 2022 - 13:40

44 Görüntülenme

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 2023 yılının Kula halkına ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur içerisinde sağlıklı bir yaşam getirmesini dileyen Başkan Tosun, 2022’nin Kula adına önemli projelerin hayata geçtiği bir yıl olduğunu belirtti.
Kula’nın son bir yılda yeni hizmetlerle buluştuğunu belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ 2022 yılı Kula için çok verimli bir yıl olarak geçti. 30 Mart 2014 tarihinden bugüne kadar Kula’mızın eksiklerini gidermenin, sürekli yeni projeler üretmenin, heyecanını her yılın başında yeniden yaşıyoruz. 9 yıllık hizmet süremizde her yıl, ilçemizin geleceği için çok önemli girişimlerde bulunduk ve vatandaşlarımızın yaşantılarını olumsuz etkileyen sorunların çözümü için gerekli çalışmaları başlattık. Her alanda hayata geçirdiğimiz projeler ile Kula’yı marka şehir yapmak amacıyla atılım ve yatırımlar gerçekleştirdik. İlçemizin tamamında yeni yatırımlar, yeni projeler bir bir yükseliyor. Son dönemde her bir köşesi ayrı bir projenin şantiyesi olan Kula’da bir taraftan fabrikalar, spor tesisleri, restorasyonlar, sokak sağlıklaştırmalarıyla hem değerlerimize sahip çıkıyor, diğer taraftan da insanımızın yaşam kalitesini artıracak istihdam, fabrikalar, sosyal yaşam alanları ve toplu konutlarla yarınları inşa ediyoruz. dedi.
Başkan Tosun; “ Cumhuriyetin Yüzüncü Yılı, Kula’nın da Yüz Akı Olacak, ”
9 yıllık hizmet serüveninde Kula’yı hak ettiği yere taşıyacaklarını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “25 yıldır ilçemizin bir hayali olan bundan sonrada Kula’da yaşayan herkesin göğsünü kabartacak Kula Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi için geçtiğimiz Kasım ayında altyapı ihalesini, Aralık ayında da altyapı sözleşmesini imzaladık. Devletimizin gücü ve durmaksızın devam eden çalışmalarımızla Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili zor süreçler aşıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Zafer Kalkınma Ajansımız ve Belediyemiz işbirliğinde Çalışan ve Üreten Gençler Programı çerçevesinde binden fazla Kulalı kardeşimizin istihdam edileceği 2 adet olacak Tekstil Fabrikalarımızda önümüzde mart ayında üretim faaliyetlerine başlayacak. Kula Belediyesi tarihinin en büyük projesi olan 130 milyon TL yatırım bedel ile Jeotermal Enerji ile Teknolojik Sera’nın kurulumuna yeni yılda başlıyoruz. İlçemizde şehiriçi doğalgaz hat döşeme çalışmaları %65 oranında tamamlandı. 2. Etap olan 304 Adet Toplu Konut projesi tamamlandı ve hak sahiplerine teslim edildi. Vatandaşlarımızdan gelen talepler ve Ankara’da sürdürdüğümüz temaslarla birlikte ve Kula’nın 3. Etap TOKİ Konutlarına duyduğu ihtiyaç uygun bulunarak 3. Etap 500 daire olarak açıklanan ancak ihaleye yaklaşık toplam 640 Konut olarak çıkması planlanan TOKİ için müracatlar alındı, hak sahipleri Ocak Ayı’nın son haftasında çekilecek kura ile belirlenecek. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Spor Toto Teşkilatı ile koordineli olarak Kula’mıza gençlerimizin spor yapabileceği, boş vakitlerini değerlendirebileceği ve kendi geliştirebileceği birçok önemli yatırımı kazandırdık. Zafer Kalkınma Ajansı desteği ile Jeopark Belediyeler Birliğimiz marifetiyle inşasına başladığımız Jeopark Ziyaretçi Merkezimiz tamamlandı. Manisa Valiliği ve Manisa Büyükşehir Belediyemiz işbirliğinde tarihi çarşımızda süren cephe sağlıklaştırma çalışmaları tamamlandı. Zafer Sokak ve Mustafa Şapcı Sokaklarda cephe sağlıklaştırmaları tüm hızıyla devam ediyor. Tarihi Zafer Okulu’nun restorasyonunda sona gelindi. Yunus Emre ve Tabduk Emre türbesinin bulunduğu Emre Mahallemizdeki tarihi hamamın restorasyonunu tamamladık. Tüm bu yatırım ve projelerin yanında temel belediyecilik hizmetlerini etkin ve verimli bir şekilde sürdürerek yeni yılda da durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz .Kulamızda daha aydınlık yarınlarda yaşamak ümidiyle yeni yılın ülkemize, milletimize, Kulamıza ve tüm İslam Âlemi’ne hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı