Başkan Bilgin’den Çiftçiye Tarımsal Ekipman Desteği « Kula Haberleri

18 Temmuz 2024 - 23:29

Başkan Bilgin’den Çiftçiye Tarımsal Ekipman Desteği

Başkan Bilgin’den Çiftçiye Tarımsal Ekipman Desteği
Son Güncelleme :

05 Nisan 2023 - 15:27

295 Görüntülenme

Saruhanlı Belediyesi, İlçedeki üreticilerin arazilerini işlemelerinde kolaylık sağlamak amacıyla 1 milyon liraya satın aldığı 16 kalem tarımsal ekipmanı, çiftçilerin hizmetine sunacak.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleriyle birlikte belediye şantiyesine getirilen ekipmanları inceledi.

Bilgin, burada yaptığı açıklamada, tarımsal üretimin desteklenmesi gerektiğine işaret ederek, göreve geldiklerinden bu yana çiftçilere, buğday tohumu, zeytin kasası, akaryakıt ve arı kovanı gibi ekipman desteğinde bulunduklarını kaydetti.

İlçedeki bir çiftçinin Ziraat Odası’ndan teslim aldığı ancak henüz kullanmadığı gübre makinesinin milinin kırıldığını, Ziraat Odası’nın da bunun bedelini çiftçiden tahsil etmek isteğini öğrendiğini dile getiren Bilgin, şunları kaydetti;

“Bu doğru bir yaklaşım değildir. Çiftçinin bir damla göz yaşının akmasına asla müsaade etmeyiz. Bizler bunu öğrenince Saruhanlı Belediyesi olarak hemen harekete geçtik ve maliyeti 1 milyon lirayı bulan 16 kalem tarımsal ekipmanı satın aldık. Bunları yakında sembolik bir bedelle Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz aracılığıyla üreticilerimizin kullanımına sunacağız. Kullanım sırasında meydana gelen arızaları da belediye olarak biz üstleneceğiz. Hayırlı olsun, çiftçimize helal hoş olsun. Önümüzdeki günlerde çiftçilerimize yeni müjdeler açıklayacağız.”

16 Kalem Tarımsal Ekipman

Saruhanlı Belediyesi tarafından satın alınan ve çiftçilerin kullanımına sunulacak olan tarımsal ekipmanlar şöyle;

Dal Çekme ve Yükleme Makinası, Sap Parçalama Makinası 2100 sbt, Sap Parçalama Makinası 1850 sbt, Tekli Sapsol, Disk Set Atma, 20 ‘li X tipi Goble, 3 ton Damperli romörk, 2’ li gübre makinası, Traktör arkası kepçe, 7’li çizel, Katı Gübre Makinası, Rotovarör 1850 sabit, Rotovarör 2100 sabit, Olemak Ot Tırpanı, Malç Makinası ve 220 sürgü.

Reklam Alanı
Reklam Alanı

BENZER HABERLER

Reklam Alanı