Artar “Partiler Kendini Halka Anlatırken Diğer Partilere de Saygı Göstermelidir” « Kula Haberleri

21 Mayıs 2024 - 14:26

Artar “Partiler Kendini Halka Anlatırken Diğer Partilere de Saygı Göstermelidir”

Artar “Partiler Kendini Halka Anlatırken Diğer Partilere de Saygı Göstermelidir”
Son Güncelleme :

16 Mart 2024 - 9:41

30 Görüntülenme

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Yaşar Artar 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için basın açıklaması yaptı.

Değerli Manisalılar; Belediye başkanlığı seçimi sürecine girdiğimiz şu günlerde ve 31 Mart’ ta halkımızın iradesinin demokratik olarak tecellisini istiyoruz. Seçim süreçlerinin ahlaki bir terbiyesi vardır, partiler kendini halka anlatırken diğer partilere de saygı göstermelidir.
Ama görüyoruz ki büyükşehir belediyesi tarafından bu hassasiyet gösterilmemiş, mızıkçı ben merkezli kötü çocuk’ rolleri benimsenmektedir.
Gelecek Partisi ve Saadet Partisi ortak adayı Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın tanıtım afişleri toplatılmakta, yırtılmaktadır; bunun belediye araçlarıyla yapıldığını gören bizzat şahitleri vardır.
Hukukun henüz tükenmediğini görmek istiyoruz; inanıyoruz ki Aziz Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsız yargısı ve savcıları bu tür militanca saldırıları meşrulaştırmaya çalışanların en kısa zamanda yakalarına yapışacaktır.

Ayrıca bazı kendini pazara sürmüş işbirlikçi anket şirketlerinin manipülasyonlarına da şahit oluyoruz; yanlı soru ve değerlendirmeleriyle medya propagandası tam bir yalana dönüşmüştür.
Paranın saltanatını süren bu zihniyetin satın aldığı anket şirketlerini Manisalı hemşerilerimizin vicdanlarına havale ediyor, ucube anketlerini klozete atıp üstüne sifonu çekiyoruz.

1 Nisan da şaka yapmayacağımızı şimdiden ilan ediyorum. Andersenden masallar anlattıkları Manisalı hemşerilerimizi onlar uyutmaya çalışsalar da biz uyandırmaya devam edeceğiz. Gerçekleri anlatırken hem halkla iç içe hem de devlet terbiyesini kuşanmış, demokratik hukuk ilkelerine bağlı, saygın bir tavrımız var ve Manisalılar bunu takdir ediyorlar; teveccühleri Selçuk Özdağ’dan yanadır, bunu görüyoruz.
Biz Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın Büyükşehir başkanlığını alacağına inanıyoruz, oy yüzdemiz giderek artıyor; bazılarının bundan korktuğunu ve uykularının kaçtığını biliyoruz.
Ama korkunun ecele faydası yok; Selçuk Özdağ geliyor!

İki cümle içerisinde dillere pelesenk edilen vatan, millet, ezan, beka kelimeleri bir insanı daha çok yurtsever yapmaz. Dış tehditlere karşı bu millet topyekûn birlik içerisinde her zaman karşı durmayı bilmiştir. Bu konuda endişe edilecek bir durum yok, ancak bu değerli kavramların bu kadar ayağa düşürülmesine de gerek yok.
Yurt içerisinde vatansever olunur, barışçı olunur, adil olunur, vicdanlı olunur, ahlaklı olunur. En önemlisi EMİN olunur..
Biri diğerinden daha az değerlidir denilemez. Manisa halkını tüm siyasi partiler olarak kucaklamak görevimizdir. Seçim bittikten sonra kucaklaşmayı ve yüz yüze gelebilmeyi düşünenleri bugünden sonra ilkeli ve temiz siyasette yerini almaya davet ediyoruz.

Ve son söz;
Boyun eğmemekle, kibirli olmak çok ayrı şeyler.
Bu çirkin siyasetinize boyun eğmeyeceğiz.
Biri insanın haysiyetinden, öteki cehaletinden kaynaklanır.
Manisalı hemşerilerimin üstün ferasetine inanıyor, korkakların siyasi nezaketten nasiplenmemiş çirkin davranışlarını her gün ifşa edeceğimizi ve konuyu yargıya taşıyacağımızı ilan ediyorum” dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı