ABD DEĞİŞİYORMU? NELER OLUYOR! « Kula Haberleri

20 Haziran 2024 - 11:38

ABD DEĞİŞİYORMU? NELER OLUYOR!

ABD DEĞİŞİYORMU? NELER OLUYOR!
Son Güncelleme :

17 Ocak 2022 - 6:32

187 Görüntülenme

ABD DEĞİŞİYORMU? NELER OLUYOR!
Sevgili okuyucularım;
ABD’de BİR İLK; ABD’de olay yapan veya olaya karışan siyahi ise gık demeden gırtlağına basılarak öldürüldüğü bilinmektedir.
ABD’denin Teksas eyaleti, Colliville,de 15 Ocak Cumartesi günü, bir Bankanın İpotek borçlusu tarafından, Sinagoga Yahudi karşıtı bir şahıs ve kendisine destek veren 5 kişile saldırı düzenlenerek rehine alma olayı yaşanıyor.
ABD Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Devi Harris (Amerikan tarihinde Başkan Yardımcılığı yapmış ilk Afro Amerika kökenli ilk kadın başkan Yardımcısıdır.) Sinagoga yapılan saldırı hakkında açıklamada bulunuyorlar;
Başkan Biden, Kolluk kuvvetlerinin Colliville, Teksas’taki bir sinagogda silahlı saldırı sonrası, saldırıyı düzenleyenlerden bir kişi tarafından kaçırılan kişileri serbest bırakmaya yönelik çabalarını büyük takdirle karşıladığını, “Eyalet, yerel ve federal kolluk kuvvetlerinin cesur çalışmaları sayesinde, Teksas sinagogunda halen rehin tutulan dört Amerikalının da, yakında evlerine döneceklerini,” belirterek açıklama yapıyor.
Joe Biden ayrıca, Teksas’ın Colliville, Yargıçlarına ve Polislerine, Rehinelerin, serbest bırakmaya yönelik her türlü işbirliği ve cesaret düzeyinde yorulmadan çalıştıkları için teşekkür ettiğini belirtiyor.
ABD başkanı yaptığı açıklamada, “Colville’deki Beth İsrail topluluğunun üyelerine ve Yahudi toplumuna duydukları sevgi ve güçlü duygularda olma dilek ve arzularımızı sonsuzlaştırarak iletiyorum ” diyor. “Yakın gelecekte, ipotek borçlusunun gerekçeleri hakkında daha fazla bilgi edineceğini, belirterek, ancak nefret yaymak isteyen herkese açıkça söylüyorum: Ülkemizde Yahudi düşmanlığına ve aşırıcılığın yükselişine karşı çıkacağız.” diyor.
ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris de Pazar günü bir bildiri yayınlayarak kolluk kuvvetlerine teşekkür ediyor ve sinagog topluluğuyla dayanışma içinde olduğunu ifade belirtiyor. Kamala Harris yaptığı açıklamada, “Rehine gerçeğinin gerekçelerini hala öğrenmemiz gerekirken, dün Beth israel’de olanların yahudi düşmanlığı ve nefretle var olduğu gerçeği ile, bu olayın Yahudi (İsrail) karşıtlığı ile mücadele etmemiz gerektiğinin bir hatırlatıcısı olduğunu biliyoruz.” diyor.
Operasyonu yürüten, Federal Soruşturma Bürosu’nun “Zürafa kurtarma ekibi,” Cumartesi gecesi Teksas’ın Colliville kentindeki bir sinagogda dini bir töreni ihlal eden ve polisle çatışmaya yol açan bu operasyonda, (silahlı bir kişi, silahsız 3 kişi) için düzenlediği operasyonda silahlı olan 1 kişi öldürülüyor ve diğer üç kişi serbest bırakılıyor.
Teksas Colliville Şehri Polis Teşkilat Başkanı Michael Miller, düzenlediği basın toplantısında, tüm rehinelerin güvenli bir şekilde serbest bırakıldığını ve silahlı saldırganın öldüğünü söylüyor.
Hayret ABD’de alışa gelmiş kurallarmı yoksa beyazların ayrıcalıklarından mı kaynaklanıyor bu olayların değişmesi. Yoksa Joe Biden bir şeylerimi değiştiriyor? Sorunun yanıtını bekleyerek göreceğiz.
Sağlıklı yaşayın sağlıcakla kalın.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı