25 Yıldır Beklenen İhale, Bugün Gerçekleşti « Kula Haberleri

18 Temmuz 2024 - 23:24

25 Yıldır Beklenen İhale, Bugün Gerçekleşti

25 Yıldır Beklenen İhale, Bugün Gerçekleşti
Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 15:10

67 Görüntülenme

 

Kula, 1997’dan beri beklediği Organize Sanayi Bölgesi’ne kavuşuyor. İlçenin 25 yıllık serüveni olan 2020’de Karmaya dönüşen Kula Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’ne ait altyapı yapım işi ihalesi gerçekleştirildi.

Manisa’nın Kula İlçesi’nde 1997 yılında başlatılan çalışmalarla 25 yıldır beklenen Organize Sanayi Bölgesi hayali gerçek oldu. Kula Deri İhtisas ve Karma OSB’ye ait altyapı yapım işi ihalesi, 24 Kasım 2022 Perşembe günü saat:10.00’da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. İhale komisyonunda Kula Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosun, Kula OSB Bölge Müdürü Vesile Canseven Tunçel’de yer aldı. Başkan Tosun ihale sonrası bir dizi ziyaretlerde bulunarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Sn. Fatih Turan’ı ve Sanayi Bölgeleri Alt Yapı Uygulama Daire Başkanı Metin Demirtürk’ü makamında ziyaret etti. Yapılan ihale sonucu ihaleyi alan firmayla yapılacak sözleşme imzalandıktan sonra en kısa sürede yer teslimi yapılarak altyapı çalışmaları başlayacak.

Başkan Tosun “Bugün Yapılan İhaleyle Kula, Kabuğunu Tamamen Kırmıştır”
Kula Deri İhtisas ve Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosun, “Kula’mız için tarihi bir güne tanıklık etmiş buluyoruz. İlçe olarak 25 yıldır beklediğimiz bir hayalin, gerçeğe dönüşmesinde rol almak, bu sürece şahitlik büyük onur ve gurur kaynağı. Kula’mız son 7-8 yıllık sürede hem yerel hizmetler hem hükümet yatırımlarımızla turizm, sağlık, spor, eğitim, ulaşım ve çoğu alanda altın dönemlerinden birini yaşıyor. Sanayi ve yerel ekonominin canlandırılması için de başarıyla sonuçlandırdığımız, istihdam odaklı girişim ve birçok projemiz var. Ancak uzun yıllardır neticelenmeyen Organize Sanayi Bölgesi hususu vardı, bu konuda da yoğun mesai harcadığımız gayretlerimizle, hemşehrimiz Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank’ın da ilçemize gösterdiği önem ve destekle bugün OSB’nin altyapı ihalesi gerçekleşmiş oldu. Deri İhtisas ve Karma OSB bünyesinde yer alacak yeni yatırımlar ile birlikte Kula’mız kabuğunu artık tamamen kırmış olacaktır. Sürecin bu noktaya gelmesinde emek ve destek veren başta kıymetli büyüklerimiz Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Valimiz Yaşar Karadeniz’e, Zafer Kalkınma Ajansı’na, bugüne dek emeği geçen tüm Vali ve Kaymakamlarımıza, müteşebbislere, bürokratlara şükranlarımı sunuyorum. Bu duygularla Organize Sanayi Bölgesine ait yol, atık su, yağmursuyu, içme suyu, Telekom ve YGAG elektrik şebekesi inşaatlarından müteşekkil altyapı yapım işinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı

BENZER HABERLER

Reklam Alanı