Kula Haberleri

13 Nisan 2024 - 22:39

Son Güncelleme :

30 Mart 2024 - 6:23

73 Görüntülenme

Kula Belediyesi Artık Kendi Kilit Parke Taşını Kendisi Üretiyor
Kula Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan kilit parke taş fabrikası üretime başladı.
Günlük bir vardiyada (8 saat) 1000 metre kare kilit parke taş üretim kapasitesine sahip kilit parke taş fabrikası, Kula Belediyesi şantiyesinde üretime başladı.
Yaklaşık 20 Milyon Türk Lirası maliyete kurulan parke taş fabrikasında üretilen taşlar, belediyenin hizmet alanı içerisinde bulunan üst yapı çalışmalarında kullanılacak.
Kilit parke taş üretim fabrikasında incelemelerde bulunan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, üretim aşamaları ve üretilen kilit parke taşları inceledi.
Kula Belediyesi personelleri tarafından her aşaması dikkatle üretilen kilit parke taşlar belediyenin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılacağının altını çizen Başkan Tosun açıklamasında, “Kula Belediyesi olarak artan parke taş fiyatları karşısında kendi kilit parke taş fabrikamızı kurma kararı aldık. İlçemizde hızla devam eden alt yapı çalışmaları ve kırsal mahallelerimizdeki ihtiyaçların karşılanması amacıyla kurduğumuz fabrikada yaklaşık olarak 20 Milyon Türk Lirası bedele bizlere mail oldu. Tek vardiyada (8 saat) belediye personellerimiz tarafından yaklaşık bin metre kare kilit parke taş üretimi gerçekleştiriliyor. Şu anda üretime devam eden fabrikamız sayesinde belediyemiz metrekare birim maliyetlerinde yaklaşık yüzde 50 kar ederek daha fazla alana hizmet götürmenin yanı sıra, kendi taşını üreterek bağımlılıktan da kurtulmuş olacak. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız bilge lider Dr. Devlet Bahçeli’nin de bizlere söylediği gibi “Üretken Belediyecilik” anlayışının yanı sıra bizim de seçim vaatlerimiz arasında yer alan fabrikamız memleketimize hayırlı olmasını temenni diyorum.” diye konuştu.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı