Kula Haberleri

21 Haziran 2024 - 11:05

Son Güncelleme :

24 Mart 2024 - 9:50

878 Görüntülenme

Yaklaşık altı yıldır Kula’da tekstil sektörünün önde gelen firmaları da dahil olmak üzere ihracat yapan Akar tekstil, faaliyetlerini durdurma kararı almasıyla Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Tekstil Farbikası’nın yeni bir firmayla devam edeceği ve çalışanların yeni firma üzerinden çalışma hayatını sürdürüleceğini bildirdi.
Kapanma kararı alan firma, çalışanlarına haklarını saklı kalmak koşuluyla çıkış yaptı.

Kula Belediyesi ile yeni bir firma ile yola devam edeceklerini belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, kısa süre içerisinde fabrikanın çalışmaya başlayacağını ve çalışan işçilerin yeniden işbaşı yapma imkanın olacağını söyledi.

Kademeli olarak işiçi alımına başlanacağını belirten Başkan Tosun, yaşanan talihsiz sürecin en kısa zamanda sonlandırılacağını söyledi.

Seçim çalışması esnasında protokolü imzalayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 2018 yılından bu yana Kula’ya binbir emekle getirdikleri ve bu süre içerisinde binlerce kişiye kadar istihdam sağlayan tekstil fabrikasının yeniden faaliyetlerine başlamasının ilçe ekonomine önemli katkı sağlamasının yanında istihdam ettiği yüzlerce kişinin de yeniden iş hayatına dönemlerinin önünü açması sevindirici bir haber olduğunu söyledi.

Başkan Toksun yaptığı açıklamada, “Kula’da Belediye Başkanı olduğum günden bu yana en çok gayret ettiğimiz konuların başında istihdam yer alıyor. Bizlerin en hassas olduğu ve üzerinde itinayla durduğu en önemli nokta. İlçemizde tekstil fabrikasının yeniden faaliyete geçmesi sevindirici bir olay. İnşaatları devam eden iki fabrika binasının da yakında zamanda faliyete geçmesiyle Kula’da istihdam noktasında sıkıntıların büyük ölçüde önüne geçmiş olacağız. İmzalanan protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı