Kula ve TGF « Kula Haberleri

14 Haziran 2024 - 10:04

Kula ve TGF

Kula ve TGF
Son Güncelleme :

21 Ekim 2022 - 7:33

41 Görüntülenme

Geçtiğimiz hafta sonu Kula Türkiye Gazeteciler Federasyonunu’nu ağırladı Federasyon Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu Manisa’mızın doğal zenginlikleri muhteşem Kula evleri jeolojik yapısı, coğrafi konumu, Kabadokya dan sonra ünlenen peri bacaları, sağlık turizm için var olan kaplıcaları İle tanınan kula’ mız da iki gün içerisinde gezilebilecek tüm alanları hem gezdi hem de önemli kararlar aldı.
Öncelikle bu organizasyonun hazırlanmasında en büyük hizmet ve payı olan Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkan Vekili Alaettin Yakın ve Dernek Kula temsilciliğinde görev alan arkadaşlarımın payının büyük olduğunu burada belirtmek isterim. Kula Belediye Başkanı sayın Hüseyin Tosun müthiş bir ev sahipliği yaparak gazetecilerin gönlünde taht kurdu. Federasyon yönetimi ile birlikte Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneğimiz yönetim kurulunun da ev sahipliğinde Hüseyin Tosun’un tüm gazetecilerin zaman zaman gezilerine iştirak ederek şehrinin adeta rehberliğini yaptı.
Kula da güzel şeyler oluyor. Gerek tarım gerekse sanayi kenti olan manisa’mız da bakir kalmış bir Kula vardı. Sanayinin ucundan bile geçmediği Kula da Peri bacalarının yanında fabrika bacalarının da yükseldiğini görmek ayrı bir gurur vesilesi. Hüseyin Tosun kendi gayretleriyle şehrini göç veren bir konumda alarak şimdilerde göç alan bir konuma taşımıştır. Bir Belediye Başkanının en önemli görevi olan şehrin değerini arttırmak şiarından yola çıkarak önemli organizasyonlara imza attığını gördük ve Kulanın beş yıl öncesinden çok daha Farklı bir konuma geldiğini gördük. Osmanlı mimarisinin en güzel mimari özelliklerini taşıyan Kula evlerinin aslına uygun restorasyonlarının yapılıp halkın hizmetine açılması ve özel mülk sahibi olanlardan bir kuruş alınmadan yine aslına uygun tamiratlarının yapılması Ayrı bir güzellik sergilediğini gördük. Hüseyin Tosun ile birlikte şehri dolaşırken herkesle selamlaşarak ve herkese ismi ile hitap etmesi ayrı bir halkla bütünleşme örneği sergiliyordu. Tam bir halk adamı şehri ile barışık şehir insanıyla barışık bir başkan. Geçmişte adı’nın kavruk kent olduğunu ve bir yanardağın eteklerinde çok eski tarihlerde kurulduğunu bir çok medeniyetin buradan geçtiğini görmek mümkün. Kulada ilkel insan izleri, gönüllerimizin fetihleri Yunusemre ve hocası Tabduk Emre’nin türbesi dokuma halıları yanında el sanatlarında da önemli gelişmelerin sağlandığını görme keyfini yaşadık. Federasyonumuz yönetim kurulu toplantısını da bu arada dezenformasyon yasasını gündeme taşıyarak yaptı ve Cumhurbaşkanı’mızın bu yasayı veto etmesi talebinde bulunuldu.
Evet Kula ülkemizde tanıtımı ivedilikle yapılması ve turizm alanından hakkına düşen payının alınması gerektiğine inanıyorum. Çok klasık bir söz ama demeden yapamayacağım. Kula anlatılmaz yaşanır. Kula Hüseyin Tosun ile bir başka güzel.
TGF heyetine Kula Kaymakam’ımızın da göstermiş olduğu yakın ilgiye de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı