Kula Haberleri

21 Mayıs 2024 - 14:16

Son Güncelleme :

03 Ocak 2024 - 14:06

130 Görüntülenme

Yerel Seçime Girecek Partileri YSK Başkanı Açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, bugün resmi bir açıklama yaparak yerel seçim sürecini resmen başlattı.
YSK Başkanı Ahmet Yener, yaptığı resmi açıklamayla seçim sürecinin resmen başladığını ilan etti. YSK Başkanı, 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek olan belediye seçimlerine katılacak siyasi partileri kamuoyuna duyurdu.
Yener, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla seçim takvimimiz resmen başlamıştır. Mahalli idareler seçimine dair takvimimiz çerçevesinde Yüksek Seçim Kurulu olarak bugün gerçekleştirdiğimiz toplantıda, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler seçimine katılacak siyasi partileri belirledik.
SEÇİME GİRECEK PARTİLER HANGİLERİ?
Seçime girmeye hak kazanan partiler ise Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet Partisi, İYİ Parti, Gelecek Partisi, Adalet Birlik Partisi, Büyük Birlik Partisi, Emek Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Hür Dava Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Anadolu Birliği Partisi, Anavatan Partisi, Aydınlık Demokrasi Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Güç Birliği Partisi, Hakların Eşitlik ve Demokrasi Partisi, Saadet Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Demokratik Sol Parti, Genç Parti, Halkın Kurtuluşu Partisi, Demokrat Parti, Milli Yol Partisi, Memleket Partisi, Sol Parti, Demokrasi ve Atılım Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Yeni Türkiye Partisi, Vatan Partisi, Yenilik Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Yeniden Refah Partisi, Millet Partisi ve Zafer Partisi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı