Kula Haberleri

12 Temmuz 2024 - 21:24

Son Güncelleme :

08 Aralık 2023 - 6:20

111 Görüntülenme

Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kula ilçesinde hükümet ve Kula Belediyesi tarafından müştereken yapılan ve devam eden yatırımları yerinde inceledi.
Kula İlçesindeki proje ve hizmetlerin takibini gerçekleştirmek, eksiklik ve ihtiyaçlara el birliği ile hızlı çözümler üretmek amacıyla devam eden yatırımları sıklıkla ziyaret eden Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, ilçede merkezi hükümet ve Kula Belediyesi’nin müşterek yürüttüğü yatırımları yerinde inceleyerek bilgiler aldı. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Cumhur İttifakı’nın Ak Parti Kula İlçe Başkanı Eyüp Yavuz Aşkın, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok’un da katıldığı yatırım turunda ilk olarak Jeotermal Teknolojik Sera yatırımı ziyaret edildi.
Jeotermal Sera’da ilk Fideler 11 Aralık’ta Dikiliyor
Kula’nın Şehitlioğlu Mahallesi’nde yüksek potansiyele sahip sıcak su kaynaklarının değerlendirilmesi amacıyla Zafer Kalkınma Ajansı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kula Belediyesi iş birliğinde 135 bin metrekare alanda 50 dönüm kapalı alana sahip jeotermal ısıtmalı “Kula Teknolojik Sera Projesi”ni ziyaret eden Kaymakam Ömer Ahmet Özdemir, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve beraberindeki heyet, ilgili teknik personellerden kapsamlı bilgi aldı. Toplamda 8 sektör ve 84 adet tünele sahip olan Jeotermal Teknolojik Sera İlk fide dikimine hazır hale getirildi. 100 kişinin istihdam edileceği serada topraksız kültür domatesi üretilecek.
Kaymakam Özdemir, Başkan Tosun ve beraberindekiler daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Zafer Kalkınma Ajansı ve Kula Belediyesi işbirliğinde Emir Kaplıcaları bölgesinde inşasına başlanan Termal Spa Merkezi’nin son durumunu yerinde inceledi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı