Kula Haberleri

13 Nisan 2024 - 22:51

Son Güncelleme :

22 Kasım 2023 - 9:37

160 Görüntülenme

500 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU HIZLA YÜKSELİYOR

 

Önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Kula’ya kazandırdığı ve geçtiğimiz aylarda inşaatına başlanan KYK öğrenci yurdunun çalışmaları devam ediyor.

AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun destekleriyle Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksekokulu Müşerref Akhan Yerleşkesinde inşa çalışmalarına başlanan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Öğrenci yurdu projesi tüm hızıyla sürüyor. 2024-2025 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanan yurtta kız ve erkek olmak üzere toplam 500 öğrenci konaklayacak.

 

500 KİŞİLİK YURDUN FAALİYETE GEÇMESİYLE ÖĞRENCİLERİN BARINMA SORUNU ORTADAN KALKACAK

Her geçen yıl kayıt yaptırmak için ilçeye gelen öğrencilerin barınma sorunu yaşamasından dolayı kayıt yaptırmadan ilçeden ayrıldıklarını birçok öğrencinin de çevre ilçelerden gelip giderek eğitim öğretime devam ettiğini dile getiren Kula Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Yavuz Çamlı, yurt inşaatının tamamlanıp faaliyete geçmesiyle öğrencilerin yaşadığı barınma sorununun da ortadan kalkacağını söyledi.

Kula Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr Ahmet Yavuz Çamlı yaptığı açıklamada Öğrencilerin yaşadığı barınma sorunlarına rağmen her geçen yıl öğrenci sayılarında artış olduğunun da altını çizen Doç. Dr. Çamlı, 500 kişilik Öğrenci Yurdunun (KYK) ilçeye kazandırılmasının ardından öğrenci sayılarının daha da artacağını ve bu artışın Kula’ya ekonomik anlamda da canlılık katacağını belirtti. İnşa çalışmalarını yakından takip ettiklerini de aktaranda Doç. Dr. Çamlı, yurdun Kula’ya kazandırılmasında büyük destekleri olan önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı