Kula Haberleri

23 Mayıs 2024 - 15:22

Son Güncelleme :

02 Ekim 2023 - 6:44

138 Görüntülenme

Bağdatlı Sultan Alevi Kültürünü Tanıtma ve Sanat Şenliği Düzenlendi

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bağdatlı Sultan Alevi Kültürünü Tanıtma ve Sanat Şenliği, Encekler mahallesinde düzenlendi.
Kula’nın Encekler Mahallesi’nde her yıl düzenlenen Bağdatlı Sultan Alevi Kültürünü Tanıtma ve Sanat Şenliği’nde Kulalı vatandaşlar ilgi gösterdi. Kula Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen programa, Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Yüksel, İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen, CHP İl Başkanı Ferdi Zeyrek, Ak Parti İlçe Başkanı Eyüp Yavuz Aşkın, CHP İlçe Başkanı Kadir Girgin, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bağdatlı Sultan’ın mezarı başında dualar eden vatandaşlara ikramlarda bulunulurken şenlikte semah gösterisi, yerel sanatçılar tarafından türkü dinletisi gerçekleştirildi.
Programda konuşan Encekler Mahallesi Muhtarı Tuncay Demir; “ Geleneksel Bağdatlı Sultan Şenliğimizde her yıl örf adet ve ananelerimizi devam ettirmeye ve bizden sonraki nesillere de aktarmak için çalışıyoruz. Bu etkinliğin yapılmasında emeği olan başta Kula Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tosun’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaymakam Özdemir; “ Biz Olalım Bir Olalım”

Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, konuşmasında sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu Kula Kaymakamlığının kapılarının biz olarak bir olarak tüm halka açık olduğunu söyledi.

Kültür mozaiğinden oluşan ülkemizin en önemli saç ayaklarında biride Kültür mozaiğimizin kültürel etkinliklerle tanıtılması ve yaşatılmasıdır dedi. Bu etkinliğin yapılmasında emeği geçen Kurum Kuruluş ve Gönül veren herkese teşekkür etti.

Başkan Tosun; “Kardeşlik Duygularını Yaşamalı, Yaşatmalıyız”
Etkinlikte bir konuşma yapan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Anadolu erenlerinin ve horasan erenlerinin mekteplerinin yetiştirdiği Yunus Emre’nin, Hacı Bektaşı Veli’nin, Mevlana’nın genlerimize nakış nakış işlediği kardeşlik duygularını yaşatmak mecburiyetindeyiz. Onun için bu merasimlere, geleneklere sahip çıkmak zorundayız. Allah’ın selamı üzerinize olsun, Peygamberimizin üzerine salatü selam olsun, ilmin kapısı olan Allah’ın Aslanı Hazreti Ali’ye selam olsun, Serdarı şüheda Hazreti Hüseyin Efendimize salatü selam olsun ve bizi burada buluşturan yüce Allah’a şükürler olsun.” dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı