Kula Haberleri

23 Mayıs 2024 - 15:57

Son Güncelleme :

20 Eylül 2023 - 12:43

172 Görüntülenme

TADDEF’ten AZERBAYCAN ORDUSUNA DESTEK: HER ŞARTTA YANINIZDAYIZ

 

Azerbaycan Ordusunun ayrılıkçı terör gruplarına karşı  Karabağ’da başlatmış olduğu operasyonlara karşı merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu’ndan destek geldi. Karabağ’ da yaşayan Ermenilere seslenen Azeritürk; Azerbaycan vatandaşlığı  sizlere onur verecektir. Gelin kimliklerinizi alın ve Azerbayca’ın eşit yurttaşları olun dedi;

Federasyon Yönetim Kurulu adına Genel Sekreter Mehmet Gıyas Azeritürk tarafından yapılan açıklamada; Karabağ’ da yaşayan Ermenilere çağrı yapılarak; , Azerbaycan vatandaşlığı sizlere onur verecektir. Gelin kimliklerinizi alın ve Azerbaycan’ın eşit yurttaşları olun ifadelerine yer verildi.

Taddef’in kamu oyuna yaptığı açıklama da şu görüşlere yer verildi.

SSCB’nin dağılmasını fırsat bilen ayrılıkçı Ermeni terör yapıları gerek Ermenistan’ı gerekse kimi batılı emperyal güçleri arkalarına alarak Karabağ’da 30 yıl süren fiili bir durum yaratmış ve Azerbaycan topraklarını işgal etmişlerdir. 44 gün devam eden ve 8 Kasım 2020 günü Azerbaycan’ın zaferi ile sonar eren savaşın sonuçlarını içine sindiremeyen emperyalizm destekli bu terör yapıları sadece Azerbaycan’a değil aynı zamanda başta Ermenistan halkı olmak üzere bölge barışına da zarar vermektedirler. Bölgede sağlanacak kalıcı barışın, en çok bir fanusun içine sıkışmış Ermenistan halkına yarayacağı aşikârken bunun yerine çatışmayı sıcak tutarak kin ve nefret duygularını  derinleştirerek kalıcı  izler açmak emperyalizmin klasik taktiğidir.

Bu gerekçelerle Karabağ’da yaşayan Ermeni kökenli Azerbaycanlılara sesleniyoruz; Sizle, Şanlı Azerbaycan Devletinin  eşit yurttaşları olarak yaşamayı tercih edin. Biliniz ki, cebinize koyacağınız Azerbaycan Devlet kimliği çok kıymetlidir ve sizlere büyük onur verecektir. Bugüne kadar yaşananları Büyük Azerbaycan Halkı ve Devleti geçmişte bırakacak ve sizlere eşit yurttaş olarak davranacaktır. Savaş bitmiştir ve artık barış zamanıdır. Bu tür ayrılıkçılara inanmayın ve alan açmayın. Gelin Kafkaslardaki barışın teminatı siz olun.

Bizler, kadim Azerbaycan toprağı olan Karabağ’da her türlü ayrılıkçı terörü ve emperyalist baskıları şiddetle kınıyor ve Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü sonuna kadar savunuyoruz. Azerbaycan’ın meşru hakkı olan terörle mücadelesini sonuna kadar desteliyoruz. Bu sebeple her türlü emperyalist oyunları ve terörist eylemleri şiddetle red ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile sunarız.

TÜRKİYE AZERBAYCAN DOSTLUK DERNEKLERİ(TADDEF)

YÖNETİM KURULU adına

Mehmet Gıyas AZERİTÜRK

Genel Sekreter

 

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı