Kula Haberleri

12 Temmuz 2024 - 21:40

Son Güncelleme :

04 Eylül 2023 - 10:29

143 Görüntülenme

Kula’nın Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Kutlandı

Kula’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü etkinliklerle kutlandı.
Program ilk olarak Kula Kent Meydanında Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenklerin sunulmasıyla başladı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasın dan sonra, Kula Şehitliği ziyaret edildi Şehitlikte Kuran tilaveti ve dualar okundu.

Protokol Şehitlik ziyaretinin ardından, Hisar Kapı kavşağında bir araya geldi, buradan Kula Kent Meydanına yürüyen Kula Protokolü, Kula Avcılar ve Atıcılar Derneği Üyeleri, Atlı Cirit Ekipleri öğrenciler ve vatandaşlar birlikte yürüyüşe geçtiler Askerlik şubesi önüne gelindiğinde Selendi Kaymakamı Halil İbrahim Okumuş ve Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Komutanlara günün anısına çiçek taktim ettiler, kortejde yer alan avcılar ve atıcılar Derneği üyeleri kent meydanında silahlarını ateşleyerek kurtuluşu canlandırdılar.

Kent Meydanında düzenlenen program da Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, Selendi Kaymakamı Halil İbrahim Okumuş konuşmada “Kulamızın kurtuluşunun 101. Yıl dönümüzü kutlamanın mutluluğu içindeyiz, ben buradan Kurtuluş Savaşı ve daha birçok savaşlarda Şehit olan askerlerimiz ve Gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Kent Meydanındaki programın ardından fotoğraf sergisi açılışına katılan protokol üyeleri Etem Tem fotoğraf yarışmasında ödül alan fotoğrafların sergisinin açılışını yaptılar.

Kula’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlama programına; Selendi Kaymakamı Kaymakam Halil İbrahim Okumuş, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, kamu kurum ve kuruluş başkanları, gaziler, daire amirleri, kolluk kuvvetleri, sivil toplum kuruluş başkanları, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı