Kula Haberleri

18 Temmuz 2024 - 23:22

Son Güncelleme :

23 Aralık 2022 - 9:35

79 Görüntülenme

Kula’da Binicilik Tesisi İnşaatı Sürüyor

 

Kula ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın  yatırımlarından birisi olan Binicilik Tesisi’nin inşaatı hızla yükseliyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun gençliğe ve geleceğe katkı sağlama hedefiyle  memleketi Kula’da gençlerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini yapabileceği spor tesisleri bir bir yükseliyor.  Bakan Kasapoğlu’nun talimatları ile ilçede yapımına başlanılan Binicilik Tesisi’nde kaba inşaat bitme noktasına geldi.  Bey Mahallesi, Yakabağ mevki, Yeni Toki konutları bölgesinde yapım çalışmaları süren binicilik tesisi tamamlandığında içerisinde yer alacak at barınakları, açık ve kapalı manejler, walker, pony tesisi, seyis ve soyunma odaları, restoran ve oyun alanlarıyla halkın her kesimine hizmet verecek.

“Toplumun Her Kesimine Hizmet Verecek”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile gerçekleştirdiğimiz temaslar ve Kula’nın spora olan rağbeti ve spor alanlarına talebi göz önünde bulundurularak, ilçemizde Bakanlığımızca başlatılan yatırımlarla Gençlik Merkezi, Gençlik Kampı, Spor Kompleksi, kırsal mahallelerimizde halı saha, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortları yapıldı, bunların her biri ayrı bir dev eser, spor kulüplerimiz, gençlerimiz ve vatandaşlarımız buralardan en iyi şekilde istifade ediyor. Bu yatırımlardan birisi de şu an inşası süren Binicilik Tesisi, ata sporlarını seven, merak duyan bir ilçede yaşıyoruz. Hemen her yaştan insanın yapabileceği bir spor olan binicilik sporunu, hemşerilerimizle ve özellikle de çocuklarımızla buluşturma ve at sevgisini kazandırma açısından bu tesisi de çok önemli görüyoruz. Toplumun her kesimine hizmet verecek sosyal bir tesis olacak. Bu vesileyle çalışmalarımızda bize her zaman öncü ve destek olan kıymetli hemşehrimiz Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı

BENZER HABERLER

Reklam Alanı