CHP’Lİ BAKIRLIOĞLU’NDAN KULA’YA ZİYARET

Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Kula’yı ziyaret ederek Kenger, Gökçeören ve Sandal mahallelerinde incelemelerde bulundu.

CHP Kula İlçe Başkanlığında, İlçe Başkanı Osman Kasırga ve partililerle görüşen Bakırlıoğlu gündemi değerlendirdi.

Kula Kalkınmada Öncelikli İlçe Olmalı

Kula ilçesinin “Kalkınmada Öncelikli İlçe” statüsüne alınmamasını eleştiren CHP Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu burada yaptığı açıklamada; yeni teşvik düzenlemesi ile teşvik bölgeleri ilçe bazında yapılmaya başlanması öteden beri istediğimiz ve dile getirdiğimiz bir konu.

Ancak listede özellikle Kula’nın olmaması bölgeyi bilen milletvekilleri olarak bizleri şaşırttı.

Bu listelerin hangi kriterlere göre yapıldığını bilmiyoruz, bu konuda ayrıntılı bir açıklama da yok.

İlçelerin sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasında Kula’dan daha iyi sıralarda olan ilçeler listede yer alırken maalesef devlet desteğine ve yatırım teşviklerine en çok ihtiyacı olan Kula’nın listede yer almaması düşündürücü.

Bize göre en önemli kriter nüfus artış hızı olmalı. Eğer bir ilçe gelişiyorsa, yeni yatırım yapılıyorsa,  ekonomisi güçleniyorsa nüfusu azalmaz. Oysa Kula nüfusu sürekli azalan ilçelerimizden ve günden güne kan kaybetmekte.

Manisa’nın 5 ilçesinin yanında Kula’nın mutlaka kalkınmada öncelikli ilçe statüsüne alınarak yatırım teşviklerinden yararlandırılmasını gerekiyor ifadelerine yer verdi.

Bakırlıoğlu; Sandal, Gökçeören ve Kenger’i ziyaret etti

Daha sonra Sandal Gökçeören ve Kenger Mahallelerinde incelemelerde bulunan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu çiftçilerle ve vatandaşlarla görüştü. Kenger’de köyün su kaynakları yakınında kurulması planlanan hindi çiftçiliği hakkında bilgi alarak şikayetleri dinledi.

Sandal kasabasında Kula Belediyesi halkın özdeşleştiği tarihi gölet alanındaki esnafların da bulunduğu binaları yıkıp yerine gençlik merkezi yapımı ile ilgili şikayetleri dinleyen Bakırlıoğlu burada yaptığı açıklamada; vatandaş beldesine tesis kazandırmak istemez mi? Ancak Kula Belediyesi, halkın istemediği bir projeyi halka dayatıyor. Tarihi yapıyı, asırlık ağaçları koruyarak binalarda bulunan esnafları mağdur etmeden yerinde dönüşüm yapılmalıdır. Halka rağmen bu projeyi yapmak yanlıştır dedi.

CHP’Lİ BAKIRLIOĞLU’NDAN KULA’YA ZİYARET
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ünlü bas gitarist İsmail Soyberk'i kaybettik
Ünlü bas gitarist İsmail Soyberk'i kaybettik
  Gürer: “Gerçek enflasyon yüzde 40’larda”
Gürer: “Gerçek enflasyon yüzde 40’larda”