Üretici Ve Girişimci Kadınlar Cuma Pazarını Hareketlendirdi

Üretici Ve Girişimci Kadınlar  Cuma Pazarını Hareketlendirdi

Salihli TSO Kadın Girişimcileri’nin organizasyonuyla Cuma Pazarı’nda bir araya gelen üretici ve girişimci kadınlar, el emeği ürünlerini satarak, ekonomik bir değer oluşturuyor.

 

 

Salihlili kadınlar, evlerinde yaptıkları aksesuar, örgü, reçel, tarhana, asma yaprağı, domates suyu, tatlı gibi pek çok çeşit el emeği ürünü Cuma günleri kapalı pazaryerinde satışa sunuyor. Bu konuda Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın çatısı altında faaliyet gösteren Girişimci Kadınlar’ın çabaları meyvesini vermeye başladı.

Üretici ve girişimci kadınları organize ederek, sergileme için gerekli masaları ve ekipmanı Belediye’nin yardımlarıyla temin eden Salihli TSO Girişimci Kadınlar Grubu, 50 civarında masayla pazara canlılık kazandırıyor. Pazaryerinde Cuma günleri kendi ürünlerini satmaya gelen köylüler de bu hareketlilikten faydalanıyor.

Salihli TSO Kadın Girişimciler, pandeminin olumsuz etkilerini bertaraf etmek ve kadınların sosyal medya vasıtasıyla ürünlerini pazarlayabilmeleri için de çalışma yapıyor. Bunun için 160 üretici ve girişimci kadının katılımıyla Salihli Kadının Gücü Platformu oluşturuldu. İnstagram’da “@stsokadingirisimciler” hesabı üzerinden kadınların satışa sunduğu ürünlerin ayrı ayrı tanıtımı yapılıyor. Ayrıca whatsapp ve instagram sayfalarında tanıtımlar programlanarak online eğitim desteği de sağlanıyor.

Salihli TSO Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Benay Oral, eğitime destek vermek üzere gelir getirici faaliyetler de yaptıklarını belirterek, hijyenik maskeler temin ederek bunları satışa sunduklarını anlattı. Oral, aylık toplantılar ve haftalık atölye çalışmalarını maske ve mesafe kurallarına uygun olarak devam ettirdiklerini ifade etti.

Üretici Ve Girişimci Kadınlar Cuma Pazarını Hareketlendirdi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
COVİD-19 ve HALK AŞISI !
COVİD-19 ve HALK AŞISI !
Hoşgül ”Şirvan Şehri ile Manisa Kardeş Şehir Oldu”
Hoşgül ”Şirvan Şehri ile Manisa Kardeş Şehir Oldu”