ÖLÜLER-BEBEKLER !

ÖLÜLER-BEBEKLER !

ÖLÜLER-BEBEKLER !

Sevgili Okuyucularım;

Körler – Sağırlar – Dilsizler Dünyasında vicdansızlar demek yeterli olur mu?

Ölüler Toprağa sarılarak ebedi uykularında!

Bebekler kundaklarına sarılarak doğan güneşi kucaklama uykularında iken!

    Azerbaycan’ın Sivil Halk bölgeleri;

    GENCE – Mingeçevir – Tartar’ da İnsanlık suçu sayılan, antlaşmalarla yasaklanan Silahlarla Ermenistan tarafından Mezarlıklardaki ölüler ve Beşiklerinde Bebekler uykularında vurulmaktadır.

      Rus çarlık emperyalizminin devamı SSCB sonrası Rusya politikaları Kafkasları kana bulayarak, arka bahçesi olarak gördüğü Kafkaslardaki egemenliğini sürdürmeye halen çalışmaktadır.

    Rusya arka bahçesinde beslediği (itini)  Azerbaycan topraklarında ölülerin ve bebeklerin üzerine salmıştır.

    Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham ALİYEV “ İt kovmaya başladık” diyor!

      Ermenistan işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmediği gibi 1990’lı yıllardaki vahşeti tekrar yaşatmak arzusu ile 27 Eylül 2020'de  bir kez daha Azerbaycan'a karşı askeri saldırı başlattı.     Askeri çatışma bölgeleri dışında bulunan yoğun nüfuslu sivil yerleşim yerlerini kasıtlı olarak hedef alarak, kullanılması uluslararası sözleşmelerle yasaklanan füzelerle saldırı düzenlemiştir.

    İşgaldeki öz topraklarında kurtarma hareketi başlatan Azerbaycan’ın üstün savaş Stratejisi karşısında dayanamayan,  Ermenistan ağababası olan Rusya’yı devreye sokarak  “İnsani ateşkes” olarak nitelendirilen iki defa Moskova’da her iki devletin Dış İşleri Bakanlarının katılımıyla yürürlüğe konulan “İnsani ateş kes” antlaşmasının imza mürekkebi kurumadan Ermenistan tarafından ihlal edilmiştir. Azerbaycan’ın sivil yerleşim yerlerine Uluslararası sözleşmeler tarafından yasaklanan misket bombaları ve SCUD balistik füzeleri ile saldırdı.

    Azerbaycan'ın Askeri çatışma bölgesinden uzakta bulunan 500 binden fazla nüfusa sahip ikinci büyük kenti Gence'yevahşet dolu saldırı düzenledi. Gence'de 27 kişi öldü ve 100'den fazla sivil yaralandı.

      17 Ekim itibariyle Azerbaycan'da 60 sivil hayatını kaybetmiş, 270 mahzun insan yaralanmıştır,

    Bunu göz önünde bulundurarak Azerbaycan'da siyasi partilerin ve STK'lar Ermenistan'ın yukarıda bahsedilen savaş suçları ve terör saldırılarıyla ilgili itirazlarını belirterek uluslar arası kuruluşlara müracaat etmişlerdir..

      Dünya halen; “Körler – Sağırlar – Dilsizler” olarak Üç maymunu oynamaktadır.

 

     Tecavüzkar Ermenistan topraklarında kendi ırkı dışındakilere yaşam hakkı tanımadığı  gözle görülmektedir.

     Azerbaycan Cumhuriyetine bakıldığında çok milletli, insani hoş görülü, karma kültürel demokratik bir devlet olduğu görülmektedir.  Muhtelif dinlere mensup olan insanların dostluk ve kardeşlik içerisinde birlikte yaşadığı görülmektedir. Azerbaycan Bağımsız-Demokratik prensiplere bağlı devlet niteliği ile Azerbaycan topraklarında yaşayan bütün halklara dilinden, dininden, ırkından dolayı fark gözetmeksizin eşit vatandaşlık hakları sağlamaktadır.

     Asırlar boyunca Azerbaycan toprakları bir ırkın değil, ayrı ayrı milletlerin huzur içinde yaşadığı bir baş kente BAKÜ’ye sahiptir.     Bünyesinde, Rusların, Ukraynalıların, Slavyanların, lezgilerin, Kürtlerin, İranlıların, Tatarların, Gürcülerin, Talışların, Avarların, Ahiska Türklerinin, Molakanların, Avrupa ve dağ ve gürcü Yahudilerinin, Almanların onlarca benzer ırkların cemiyetleri ve medeniyet ve inanç merkezleri bulunmaktadır. Azerbaycan dinler arası yaşamsal örnek diyalog merkezi olarak gösterile bilinir.

      Ermenistan için bunlardan bir tanesinin dahi ifadeyi gösterimi yapılamaz.

   Ermenistan’ın;  Mezarlıkları, ebedi istirahatgahında ölüleri, beşiklerinde bebekleri füze ve top atışına tutuğu vahşeti, sahibine güvenerek yapması ve saldıran kuduz it niteliği tasvip edilebilinirmi?

     Öz toprakları olan Karabağ’ın işgalden kurtuluşu için mücadele eden Azerbaycan askeri karşısında sıkışan mevzilerini terk ederek kaçan Ermenistan ordusunun elindeki tüm silah ve araçları bırakıp kaçması,  terk edilen mevzi ve topraklarda bırakılan orduya ait silah ve araç ihtiyaçlarını AGİT Minsk gurubundan temin ettiği bıraktıkları silahların menşeinden anlaşılmaktadır.

     Ermenistan’a İran  üzerinden  Tır veya kamyonlar içerisinde normal yaşam malzemesi taşır gibi silah, roket, füze ve küçük boyutta askeri zırhlı araçları taşındığı bilinmektedir.

    İran’da yaşayan Azerbaycan Türkleri, Tebriz, Urimiye,Erdebil, Zencan, Meskinşehir, Muğan gibi bölgelerde Azerbaycan’a destek mitingleri gerçekleştirerek Ermenistan’a yapılan askeri yârdim gereçlerinin sevkiyatlarının durdurulması istenmiştir.     

   Gerçekleştirilen protesto mitinginde halk Norduz sınır kapısının kapatılmasını isteyerek, “GARABAĞ BİZİMDİR, BİZİM OLACAK” “AZERBAYCAN MİLLETİ ÇEKEMEZ BU ZİLLETİ” “AZERBAYCAN BİR OLSUN” sloganları atanlara karşı İran Polisinin sert müdahalesi olmuştur. 200 kişinin tutuklanarak gözetim altına alınmasına rağmen NORDUZ Gümrüğü önünde Pankartlarla dönem, dönem aralıklarla miting düzenlemeleri yapıldığı haberini veren  Gazetecilerle, 200’e yakın Güney Azerbaycanlının  tutuklandığı, İnsan hakları üzerine faaliyet gösteren HRA Haber Ajansı tarafından duyurulmuştur.

   Türkiye “Bir millet iki devlet” anlayışı ile tek yürek olmuştur.

   Azerbaycan zaferin kutlu olsun. “İLAHMLA İLERİ” diyorum.

       Sağlıklı yaşayın sağlıcakla kalın.

ÖLÜLER-BEBEKLER !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Hoşgül ”Şirvan Şehri ile Manisa Kardeş Şehir Oldu”
Hoşgül ”Şirvan Şehri ile Manisa Kardeş Şehir Oldu”
Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun