Kula’da 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

 

19 Ekim muhtarlar günü etkinlikleri çerçevesinde Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Kula Kaymakamı Kemal Duru ve mahalle muhtarlarıyla Kent Ormanında sabah kahvaltısında bir araya geldiler. Kahvaltıya ev sahipliği yapan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, muhtarlarımız mahallelerinde bizlerin gözü kulağı durumunda yaşadıkları bölgelerdeki olumlu ve olumsuz koşulları bizlere aktarırlar bizlerde kendileriyle bir araya gelerek yapılması gereken çalışmaları birlikte karar vererek gerçekleştirmeye çalışırız bugün de kendileri ile bir araya gelmekten mutluluk duyuyor ve çalışmalarında muhtarlarımıza başarılar diliyorum dedi.

19 Ekim Muhtarlar Günü kent meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen resmi törenle kutlandı.

Kula’da 19 Ekim Muhtarlar günü dolaysıyla tören düzenlendi. Tören, Atatürk Anıtı’na Muhtarlar Derneği Başkanı Cevdet Akkaş’ın çelenk sunumunu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muhtarlar Derneği Başkanı Cevdet Akkaş, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Kula Kaymakamı Kemal Duru ve yaptı. Törenin ardından Kaymakam Duru ve beraberindekiler Şehitlik Abidesine geçerek aziz Şehitlerin ruhuna dua edildi. Törene; Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Nurettin Yarımçam, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, Manisa Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Faik Şentürk, Belediye Meclis Üyeleri,kamu kurum ve kuruluş başkanları, daire amirleri, kolluk kuvvetleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Başkan Tosun; “Muhtarlarımız, Devletimiz ile Vatandaş Arasında Köprüdür”

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun yaptığı konuşmada: “Ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneği olan Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarındandır. Devletin her noktadaki kurumsal temsilcisi olan Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde vatandaşımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemiz genelinde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

 

Kaymakam Duru; “Muhtarlarımız devletimizin gören gözü, duyan kulağı, tutan elidir”

Muhtarların ülkenin memleketin en ücra köşelerindeki vatandaşlardan sorumlu ve devlet kurumları ile arasında bir bağ olduğunu ifade eden Kaymakam Duru; “Muhtarlarımız devletimizin gören gözü, duyan kulağı, tutan elidir. Devletimizin şevkatini milletimize gösteren en birinci kademe muhtarlarımızdır. Demokrasinin tecelli ettiği ilk yerleşim birimi mahallelerdir. Muhtarlarımız vatandaşlarımız tarafından seçilip göreve başlıyor. Onların istek ve taleplerini gerekli birimlere iletiyor. Ben çok önemli bir vasıf olan Muhtarlık görevini üstlenen muhtarlarımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Başta ilçemizde görevini yerine getiren muhtarlarımız olmak üzere ülkemizdeki tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.


Kula’da 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
COVİD-19 ve HALK AŞISI !
COVİD-19 ve HALK AŞISI !
Hoşgül ”Şirvan Şehri ile Manisa Kardeş Şehir Oldu”
Hoşgül ”Şirvan Şehri ile Manisa Kardeş Şehir Oldu”