Maske Takmayan 75 Kişiye Cezai İşlem Uygulandı

Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılan denetimler bugün Kula’da da uygulandı. Denetimlerde lokanta, kahvehaneler, berberler kafeler,  marketler ve tekstil fabrikaları da denetlendi, yapılan denetimlerde iş yeri sahipleri ve vatandaşlar maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında uyarıldı.

 

Bugün yapılan denetimlere Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, Kula İlçe Sağlık Müdürü Güldane Kaçar, Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu, Emniyet ve Zabıta personelleri katıldı.

 

Kula Kaymakamı Kemal Duru yaptığı açıklamada “Bugün Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılan denetimlerde iş yeri ve vatandaşlarımızı uyardık, kurallara uymayan 75 vatandaşımıza 282. Hıfzıssıhha kanunun  27. ve 72. Maddeleri çerçevesinde cezai işlem uygulandı. Bundan sonraki denetimlerimizde hiçbir iş yeri ve vatandaşımıza uyarılmadan cezai işlem uygulanacaktır, bizler ceza uygulanmasını istemiyoruz ama bazı vatandaşlarımızı da görüyoruz ki uyarılarımıza rağmen hale kuralları ihlal ediyorlar buradan son kez uyarıyorum bundan sonra ki denetimlerimizde uyarı olmayacak, cezai işlem uygulanacak, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarımıza dikkat edelim” dedi.

Maske Takmayan 75 Kişiye Cezai İşlem Uygulandı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Tarım Bakanı Pakdemirli: Pamuk destek ücretlerini açıkladı
Tarım Bakanı Pakdemirli: Pamuk destek ücretlerini açıkladı
DERDİMİZ EKMEK PARASI
DERDİMİZ EKMEK PARASI "ASKIDA EKMEK" DEĞİL