Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Amatör Spor Haftası kutlamaları, Kula’da tören ve yürüyüş ile başladı.

 

Hafta içinde yapılacak olan etkinlikler kapsamında her yaştan insanın spor yapması ve düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

 

Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa’nın Kula ilçesinde de amatör spor haftası kutlamaları Atatürk anıtında saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra kortej eşliğinde yürünerek Kula Şehitliğine gelindi Şehitlikteki duadan sonra son bulan programa Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İbrahim Özel, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Güldane Kaçar, Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen ve Şube Müdürleri,  Sivil toplum örgütü başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Programlar hafta boyu devam edecek.

 

Kula Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Özel “Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızım düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek, spora katılımın üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin düzenlenecek etkinlikler ile Kula’da spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amaçlamaktayız.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Genel Müdürlüğümüzün sporun gelişmesi ve tesisleşme yönünde hayata geçirdiği projeler sayesinde spor alanlarının artırılarak spor sevgisinin aşılanması yönünde büyük bir aşama kaydedildi. Bizlerde bu şiarla Kula’mızda sporda birlik, beraberlik ve dayanışmanın tesisi ve sportif hareketliliğin sağlanması adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hem 7’den 70’e halk sağlığının korunması, hem de yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin sağlıklı ve başarılı birer birey olarak yetiştirilmesi en büyük hedefimiz ve önceliğimizdir.

Çocuklarımıza ve gençlerimize küçük yaştan itibaren sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Kültürel bir olgu olan spor sayesinde fiziksel ve mental gelişimlerinin yanı sıra çocuklarımızın sosyal çevreye adaptasyonlarını kolaylaştırıyor, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmalarına zemin hazırlıyoruz. Gençlerimize tavsiyem şudur ki; yaptığınız spor branşı her ne olursa olsun çalışmalarınızı plânlı ve sistematik bir şekilde yapın. Dostluk ve Fair-Play kuralları çerçevesinde rakiplerinizle kardeşçe yarışın, mücadele edin ve amatör ruhunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin. Profesyonel bir sporcu olmanın ilk şartının iyi bir amatör sporcu olmaktan geçtiğini unutmayın" dedi.

 

Kula Kaymakamı Kemal Duru da etkinlikler öncesinde öğrencilere öğretmenlere ve Kula’lı vatandaşlara seslendi. Duru “Amatör spor haftası bugün başlamış bulunmaktadır bir hafta boyunca düzenlenen çeşitli etkinlikler le amatör sporlara dikkat çekeceğiz. Özellikle gelişen ve değişen dünyada her zamankinden daha fazla spora ihtiyacımız olduğunu hissediyoruz. Araç sayıları arttıkça yürüyüşlerimiz azaldı hele hele motosiklet sayımız oldukça fazla o yüzden yürümenin önemini çok iyi bilmeliyiz. Genç, yaşlı, kadın, erkek demeden sporun  amacını anlamalıyız ben buradan yaşı ne olursa olsun tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum ufak mesafeleri yürüyelim ki  sağlıklı olalım” dedi.

 

Kula Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen “Şehitlikte bulunan tüm şehitlerimiz bizler için vatan için canlarını vermişlerdir, Allah Kur-anı kerimde şehitler ölü değil onlar diridirler ama siz onu anlayamazsınız diyor, her zaman buradan geçtiğinizde şehitlerimiz için Fatiha okumayı unutmayalım bu bizler için önemli çünkü bizim onlara vefa borcumuz var onlar kendilerini feda ederek bizim daha iyi yaşamamıza sebep olmuşlardır bizler onlara her zaman dua etmek durumundayız aynı şekilde gazilerimizi de unutmamalıyız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“Türkiye'ye
“Türkiye'ye "Organize Kötülük" Tohumu 60 Yıl Önce Bugün Ekildi”
Vali Ahmet Deniz’in Ramazan Bayramı Mesajı
Vali Ahmet Deniz’in Ramazan Bayramı Mesajı